Konto pracodawcy


Raben uruchomił ciekawy program rozwoju - gamifikacja motywuje managerów do wyzwań

Wychodząc naprzeciw potrzebom managerów i czerpiąc z najnowszych badań odnośnie skuteczności gamifikacji, Grupa Raben postanowiła uruchomić zupełnie innowacyjny program rozwojowy o nazwie „Manager of Choice”. Chce zaangażować w niego prawie 1000 managerów, 13 krajów, umożliwić im 4-miesieczną rywalizację i rozdać ponad 400 nagród. Program już wystartował i potrwa do grudnia 2020 r.

Gamifikacja „Manager of Choice” podzielona jest na 5 etapów: rekrutacja, onboarding, rozwój, codzienna praca, odejście z organizacji. Managerowie w trakcie programu mogą więc zdobywać wiedzę zgodnie z cyklem doświadczeń pracownika. Zadania, z którymi się spotkają dotyczą bardzo różnorodnych sytuacji. Dzięki programowi udało się wypracować najlepsze praktyki zarządzania, czyli kompleksowy, zawierający konkretne przykłady pozytywnych zachowań materiał edukacyjny dla managerów. W pierwszej kolejności materiał ten został przekazany managerom w trakcie sesji szkoleniowych. Po etapie szkoleń dla utrwalenia zdobytej wiedzy firma zorganizowała na platformie gamifikacyjna grę dla managerów. Aby znajdujące się na platformie zadania były jak najbardziej angażujące i różnorodne,  większość z nich wymaga odpowiedzi otwartych lub rzeczywistych działań i współpracy ze swoim zespołem. Dlatego, został powołany zespół ponad 40 asesorów (managerów HR z całej Grupy), którzy w trakcie tych czterech miesięcy będą na bieżąco sprawdzać odpowiedzi managerów.

- Grywalizacja polega na przekazaniu partii wiedzy, w taki sposób, aby całość w swej strukturze przypominała fabułę gry. Uczestnicy programu w wirtualnym, sfabularyzowanych świecie gamifikacji zdobywają unikalne dobra (np. nasiona czy owoce) i walczą z przeciwnościami losu (np. atak szkodników), tak aby osiągnąć upragniony cel i nagrody. Gamifikacja to przede wszystkim rywalizacja, współpraca…i dobra zabawa. Przyswajanie nowej wiedzy w tej sytuacji wiąże się z przypływem dopaminy i wieloma pozytywnymi doświadczeniami – mówi Anita Koralewska-Ratajczak, grupowy dyrektor HR, Grupa Raben.

Wartością dodaną całej rozgrywki jest wsparcie podopiecznych Fundacji „Uśmiech i Radość Dziecka”. Managerowie, którzy ukończą określony etap gry udzielając min. 60 proc. poprawnych odpowiedzi otrzymają żeton, który pozwali na sfinansowanie jednej lekcji języka obcego, spotkania z psychologiem lub logopedą dla podopiecznych fundacji. Fundacja „Uśmiech i Radość Dziecka” zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom niepełnosprawnym i chorym, w szczególności ofiarom wypadków drogowych, a także niesienie pomocy dzieciom krzywdzonym w rodzinie; z ubogich rodzin, szczególnie wielodzietnych oraz wsparcie dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. Fundacja powstała w 2016 roku i została założona przez Ilonę i Ewalda Raben.  

(źr. Grupa Raben)

kobiety w logistyce
WISTA policzy kobiety pracujące w gospodarce i logistyce morskiej!
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Urlopy 2021 – nowe uprawnienia pracodawcy a pracownika
Od 1 lipca zmiana samochodu osobowego na ciężarowy będzie wymagała zapłaty podat ...
Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców zatrzęsą rynkiem transportowym?
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Zryczałtowana składka zdrowotna - przywilejem dla wybranych?
4-dniowy tydzień pracy w Polsce – jak wpłynąłby na gospodarkę?
Polski Ład – ryczałt szansą dla przedsiębiorców?
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Hillebrand - rekordowy wzrost przychodów i pozycja lidera na polskim rynku
Wymiana floty Poczty Polskiej zakończona – ponad tysiąc nowych aut dostawczych!
W Wiskitkach powstają kolejne 3 magazyny FM Logistic
Przewozy intermodalne po I kwartale 2021 na dwucyfrowym wzroście!
Arvato otwiera kolejne centrum logistyczne w Prologis Park Poznań III
Emirates SkyCargo rozbudowują infrastrukturę sieci chłodniczej w Dubaju
FedEx partnerem logistycznym UEFA EURO 2020
Na Podkarpaciu powstanie najdłuższy w Europie tor do pasywnej lewitacji magnetyczne ...
W parkach logistycznych Prologis wystartowały Book Boxy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC