Konto pracodawcy


Czy pracownicy firm TSL ufają swoim managerom? – sonda Pracujwlogistyce.pl

Patrząc na ogólne wyniki dotyczące zaufania Polaków do władzy, mediów i przedsiębiorców, jesteśmy bardzo nieufnym narodem. Niektórzy nawet mówią, to cecha narodowa Polaków, niezależnie od tego czy należymy do wykształconej i bogatszej elity, czy jesteśmy przeciętnym mieszkańcem naszego kraju  – tak przynajmniej wynika z raportu Edelman Trust Barometer, czyli międzynarodowego badania poziomu zaufania do władz, firm, mediów i organizacji pozarządowych. Średni poziom zaufania Polaków do rządzących, mediów i przedsiębiorców oscyluje w graniach 20 -25 proc., przy światowej średniej (biorąc pod uwagę kraje rozwinięte) na poziomie ok. 50 proc.
Oczywiście są to średnie i podlegają zapewne, tak błędom statystycznym, jak i częstym wahaniom spowodowanymi różnymi czynnikami, jak chociażby sytuacja geopolityczna. A jak to wygląda w poszczególnych branżach? Postanowiliśmy zbadać to zjawisko i zapytaliśmy w styczniu 2016 roku naszych czytelników o to:

Czy ufasz zarządowi firmy, w której pracujesz?

Okazało się, że zaufanie w branży TSL nie odbiega, aż tak bardzo od średniej zaufania Polaków z raportów światowych. Bo aż 24 proc. biorących udział w sondzie Pracujwlogistyce.pl, odpowiedziało zdecydowanie NIE, a 22 proc. zdecydowanie TAK – ufam, zaś 8 proc. że czasami ufa, a czasami nie (50/50).
Co jest powodem naszego braku zaufania do zarządów w firmach w których pracujemy? Jak wynika z zaznaczonych odpowiedzi w sondzie Pracujwlogistyce.pl  - 17 proc. respondentów nie ufa zarządowi, gdyż uważa, że ten stoi wyłącznie na straży cięcia kosztów - być może nie spełnia obietnic, albo też nie mówi prawdy o wszystkich celach jakie zamierza osiągnąć. Taką tezę potwierdzałyby kolejne odpowiedzi, dotyczące braku zaufania. Otóż brak konsultacji ważnych decyzji z pracownikami znacznie obniża zaufanie pracowników do zarządu. Aż 30 proc. biorących udział w badaniu tak właśnie zaznaczyło, czyli że nie ufa swojemu zarządowi z powodu braku konsultacji i samodzielnego podejmowania ważnych decyzji, albo całkowitego braku informacji o podjętych ważnych decyzjach. A tylko 8 proc. ufa zarządowi z powodu tego, że zarząd informuje pracowników o podjęciu ważnych decyzji. To słaby wynik! Czemu tak się dzieje?

Badanie wskazuje na jeden problem – komunikacja zarządu z pracownikami! Niestety jeszcze w wielu firmach przywiązuje się zbyt małą uwagę do roli komunikacji i jej wpływu na rozwój firmy. A przecież stworzenie standardów komunikacji jest jednym z ważniejszych wyzwań pracodawców w branży TSL, zwłaszcza jeśli chcemy utrzymać lojalność naszych pracowników, o którą dzisiaj szczególnie trudno.

Poniżej wyniki sondy Pracujwlogistyce.pl

W sondzie Pracujwlogistyce.pl wzięło udział 300 osób, została przeprowadzona w styczniu 2016 roku.  Wszystkim, którzy wzięli udział w badaniu dziękujemy.
Opr. Beata Trochymiak

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
Kolejne rekordy na rynku magazynowym
Pakiet mobilności – jeszcze nie wszystko stracone
Opłacalność usług transportowych – cena nadal rządzi branżą TSL?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
UPS inwestuje w autonomiczne ciężarówki
Co drugi kandydat rozważający ofertę pracy ocenia biuro oraz jego lokalizację
Frigo Logistics rozpoczął w Radomsku kompleksową obsługę sieci Carrefour
Bohaterowie dróg poszukiwani - rusza kampania #HEROTRUCKER
XBS Logistics wynajął już drugi magazyn w parku P3 Błonie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC