Konto pracodawcy


Czy pracownicy firm TSL ufają swoim managerom? – sonda Pracujwlogistyce.pl

Patrząc na ogólne wyniki dotyczące zaufania Polaków do władzy, mediów i przedsiębiorców, jesteśmy bardzo nieufnym narodem. Niektórzy nawet mówią, to cecha narodowa Polaków, niezależnie od tego czy należymy do wykształconej i bogatszej elity, czy jesteśmy przeciętnym mieszkańcem naszego kraju  – tak przynajmniej wynika z raportu Edelman Trust Barometer, czyli międzynarodowego badania poziomu zaufania do władz, firm, mediów i organizacji pozarządowych. Średni poziom zaufania Polaków do rządzących, mediów i przedsiębiorców oscyluje w graniach 20 -25 proc., przy światowej średniej (biorąc pod uwagę kraje rozwinięte) na poziomie ok. 50 proc.
Oczywiście są to średnie i podlegają zapewne, tak błędom statystycznym, jak i częstym wahaniom spowodowanymi różnymi czynnikami, jak chociażby sytuacja geopolityczna. A jak to wygląda w poszczególnych branżach? Postanowiliśmy zbadać to zjawisko i zapytaliśmy w styczniu 2016 roku naszych czytelników o to:

Czy ufasz zarządowi firmy, w której pracujesz?

Okazało się, że zaufanie w branży TSL nie odbiega, aż tak bardzo od średniej zaufania Polaków z raportów światowych. Bo aż 24 proc. biorących udział w sondzie Pracujwlogistyce.pl, odpowiedziało zdecydowanie NIE, a 22 proc. zdecydowanie TAK – ufam, zaś 8 proc. że czasami ufa, a czasami nie (50/50).
Co jest powodem naszego braku zaufania do zarządów w firmach w których pracujemy? Jak wynika z zaznaczonych odpowiedzi w sondzie Pracujwlogistyce.pl  - 17 proc. respondentów nie ufa zarządowi, gdyż uważa, że ten stoi wyłącznie na straży cięcia kosztów - być może nie spełnia obietnic, albo też nie mówi prawdy o wszystkich celach jakie zamierza osiągnąć. Taką tezę potwierdzałyby kolejne odpowiedzi, dotyczące braku zaufania. Otóż brak konsultacji ważnych decyzji z pracownikami znacznie obniża zaufanie pracowników do zarządu. Aż 30 proc. biorących udział w badaniu tak właśnie zaznaczyło, czyli że nie ufa swojemu zarządowi z powodu braku konsultacji i samodzielnego podejmowania ważnych decyzji, albo całkowitego braku informacji o podjętych ważnych decyzjach. A tylko 8 proc. ufa zarządowi z powodu tego, że zarząd informuje pracowników o podjęciu ważnych decyzji. To słaby wynik! Czemu tak się dzieje?

Badanie wskazuje na jeden problem – komunikacja zarządu z pracownikami! Niestety jeszcze w wielu firmach przywiązuje się zbyt małą uwagę do roli komunikacji i jej wpływu na rozwój firmy. A przecież stworzenie standardów komunikacji jest jednym z ważniejszych wyzwań pracodawców w branży TSL, zwłaszcza jeśli chcemy utrzymać lojalność naszych pracowników, o którą dzisiaj szczególnie trudno.

Poniżej wyniki sondy Pracujwlogistyce.pl

W sondzie Pracujwlogistyce.pl wzięło udział 300 osób, została przeprowadzona w styczniu 2016 roku.  Wszystkim, którzy wzięli udział w badaniu dziękujemy.
Opr. Beata Trochymiak

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa?
Co ze starym urządzeniem do poboru opłat drogowych w Czechach?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ile Polska zarobi na rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku?
Intralogistyka w 2019 – co działo się w polskiej gospodarce magazynowej?
Apetyt inwestorów na nieruchomości w CEE nie spada
Co czeka logistykę, produkcję i handel w 2020 roku?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
GEFCO z certyfikatem GDP dla transportu drogowego
DPD Polska partnerem logistycznym Federacji Polskich Banków Żywności
Poczta Polska podsumowała miniony rok
Tańczący z paletami w Wielkim Finale Raben
Nowy dyrektor pionu operacyjnego VIVE Textile Recycling
BIK w 2019 roku podpisał umowy najmu na 40 tys. mkw. powierzchni magazynowej
Koleje Mazowieckie posiadają super nowoczesny symulator jazdy
W 7R Park Tczew powstaje kolejny BTS – tym razem dla POLOmarket
Jak Dachser korzysta z inteligentnej intralogistyki?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC