Konto pracodawcy


Poznaj najbardziej Przyjaznych Pracodawców TSL!

FM Logistic (Polska), No Limit oraz Textra Polandto zwycięzcy Plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL’2015. Organizatorem Plebiscytu jest portal Pracujwlogistyce.pl wspólnie z Targami Transportu i Logistyki TransPoland, które reprezentuje Paweł Konowałek. Wręczenie statuetek laureatom Plebiscytu odbyło się 5 listopada 2015 r. podczas uroczystej gali wystawców Targów TransPoland’2015 w restauracji Belvedere w Warszawie.
Przypomnijmy ideą stojącą za organizacją Plebiscytu „Przyjazny Pracodawca TSL” jest promocja tych firm, które dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji i talentów oraz różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. Do grona Kapituły organizatorzy zaprosili także przedstawicieli środowisk naukowych z: Wyższej Szkoły Logistyki, Uniwersytetu Gdańskiego oraz SGGW – uczelni patronujących Plebiscytowi.
Każda z firm działająca z branży TSL mogła wziąć udział w Plebiscycie, który był bezpłatny. Wystarczyło wypełnić ankietę składającą się z kilkunastu pytań podzielnych na trzy obszary: rozwój kadr, wynagrodzenia i motywacja oraz zarządzenia kadrami i komunikacja. Każde z pytań oceniane było według punktacji od 0 do 5 pkt, w sumie uczestnicy mogli zdobyć 75 pkt. Wygrały te firmy, które zdobyły największą liczbę punktów. W plebiscycie w sumie wzięło udział 32 firmy. Aby każda z firm miała równe szanse na zmierzenie się w obrębie firm konkurencyjnych, nagroda została przydzielona w trzech kategoriach:
- firmy małe zatrudniające do 50 pracowników
- firmy średnie zatrudniające od 51 do 500 pracowników
- firmy duże / korporacje powyżej 500 pracowników.

W drodze oceny i sumy punktacji Kapituła Plebiscytu wyłoniła po trzech finalistów w każdej kategorii:
- w kategorii małych firm w gronie finalistów znaleźli się: Agility Logistics, Kora Transport Marcin Kobylarz oraz Textra Poland;
- w kategorii średnich firm w gronie finalistów znaleźli się:  Ipsen Logistics, No Limit oraz Sped Partner;
- w kategorii dużych firm w gronie finalistów znaleźli się: FM Logistic (Polska), Raben Group oraz DB Schenker.

Zwycięzca może być tylko jeden! Już sam fakt wzięcia udziału w plebiscycie, świadczy że firmy są świadomymi współczesnych wyzwań przedsiębiorcami, dla których pracownik i kapitał ludzki są najwyższą wartością. Tym bardziej z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że zdobywcami nagrody głównej Plebiscytu i tytułu Przyjazny Pracodawca TSL’2015 zostali:

Textra Poland Sp. z o.o – Przyjazny Pracodawca TSL’2015 w kategorii firm małych

Firma polska, działająca od 10 lat, świadczy usługi transportu, spedycji i magazynowania. Wielokrotnie nagradzana, m.in. zdobywca w 2014 roku certyfikatu Rozważna Firma, przyznawanego przedsiębiorstwom, które swoimi rozwiązaniami wspierają polską gospodarkę. W 2013 roku otrzymała wyróżnienie specjalne w programie badawczym Operator Logistyczny Roku 2013, jako najlepsza firma logistyczna wśród nowych partnerów programu. Textra została uhonorowana tytułem Rynkowego Lidera Innowacji – Jakość, Kreatywność, Efektywność 2012. W 2010 roku Katarzyna Szczur, prezes zarządu Textra została wybrana najlepszym szefem w konkursie Radia RMF Maxxx. Firma wspiera również uczelnie w dostosowaniu programów nauczania do wymagań przyszłych pracodawców.
- Podstawą naszych wspólnych relacji jest poczucie wzajemnego szacunku. Każdy z pracowników czuje się doceniany i odpowiednio motywowany do pracy poprzez atrakcyjny system premiowy, prowadzone szkolenia a także przez dobrą atmosferę w pracy – mówi Piotr Grelka, kierownik działu spedycji Textra Poland Sp. z o.o.

No Limit Sp. z o.o - Przyjazny Pracodawca TSL’2015 w kategorii firm średnich

Firma z kapitałem polskim, działalność rozpoczęła w roku 1990. Na początku świadczyła usługi w zakresie transportu i spedycji, jednak już po kilku latach wybudowała pierwszy magazyn i rozszerzyła swoją działalność o logistykę magazynową. Dzięki wieloletniej współpracy z firmami o wysokich standardach operacyjnych, takich jak P&G, Reebok czy ING Bank, rozwinęła kompetencje tworzenia dedykowanych rozwiązań. Firma stawia na zgrany zespół, który dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu, skutecznie realizuje zadania. W jej działaniu zawsze najważniejsi są ludzie, i to właśnie dzięki ich kompetencjom i rzetelności, projekty realizowane są dobrze i na czas. Zarząd No Limit dba o dobór członków zespołu, ale również planuje ich pracę tak, aby byli zmotywowani oraz posiadali zarówno potrzebną wiedzę, jak i doskonałe umiejętności. Zarząd firmy uważa, że do szczęścia prowadzi nie tylko sukces zawodowy, ale również, a może przede wszystkim, możliwość realizowania życiowych hobby. Maksymą firmy jest hasło: "Nieważne co robisz, najważniejsze, abyś robił to z pasją".

FM Logistic (Polska) Sp. z o.o – Przyjazny Pracodawca TSL’2015 w kategorii firm dużych

FM Logistic rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 1995 roku, budując pierwszą platformę w Mszczonowie, gdzie do dzisiaj mieści się główna siedziba firmy. Obecnie posiada dziewięć centrów logistycznych, znajdujących się w Mszczonowie, Błoniu, Parzniewie, Tomaszowie, Wolbórzu, Woli Bykowskiej, Jarostach, Chorzowie i Olszowej. Klienci FM Logistic, to sieci handlowe oraz czołowi krajowi i międzynarodowi producenci artykułów spożywczych, kosmetycznych, medycznych i farmaceutycznych, codziennego użytku, środków czystości, sprzętu high-tech i motoryzacyjnego. Obecnie FM Polska zatrudnia w Polsce około 2.700 osób.
- Mamy pełną świadomość tego, że siłą FM Logistic są ludzie. Ich unikalne doświadczenia, predyspozycje i kompetencje umiejętnie zarządzane składają się na sukces organizacji. Jesteśmy przekonani, że warto inwestować w rozwój zespołu, bo właśnie on stanowi w znaczącym stopniu o naszej przyszłości. Dlatego robimy wiele, by umożliwić ludziom nie tylko ich rozwój zawodowy, ale także osobisty, dokładamy starań, by firma była przyjaznym środowiskiem dla nas wszystkich. Dlatego nagroda „Przyjazny Pracodawca Branży TSL” to nie tylko ogromne wyróżnienie, ale także potwierdzenie właściwego kierunku naszych starań – mówi Magdalena Hotyńska, dyrektor ds. zasobów ludzkich w FM Logistic.


(na zdj. od prawej: Magdalena Hotyńska z FM Logistic, Beata Kaługa z No Limit oraz Beata Trochymiak z Pracujwlogistyce.pl)

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy! I już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w II edycji Plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL’2016!

Beata Trochymiak, redaktor naczelna Pracujwlogistyce.pl, organizator Plebiscytu

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ile na pakiecie mobilności straci Polska?
Nadal rządzą diesle - transport drogowy w Europie musi się zmienić
Polski rynek inwestycyjny w świetnej kondycji
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Dzień Maszynisty - Koleje Mazowieckie wyszkoliły prawie 500 maszynistów
PCC ogłasza nowe połączenie kolejowe na trasie Azja - Europa
Dachser otworzył oddział w Rzeszowie
W M3 wdrożono chmurowe zarządzanie transportem - osiągnięto 35 proc. oszczędnoś ...
InPost Mansalu 2019 – do zdobycia dwa ośmiotysięczniki w ciągu jednego roku, czy ...
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC