Konto pracodawcy


To z powodu stresu zmieniamy coraz częściej pracę!

Ponad dwie trzecie pracowników uznaje stres za główny powód ich rezygnacji z pracy lub bezpośrednią przyczynę rozważenia decyzji o możliwym odejściu – tak wynika z globalnej ankiety Monster.com.

Monster.com – łączy kandydatów z ich wymarzoną pracą – na swojej stronie poprosił użytkowników odpowiedź na pytanie: „Czy stresujące warunki zmusiły Cię kiedykolwiek do zmiany miejsca pracy?”. Prawie 40 proc. respondentów odpowiedziało, że zrezygnowało ze stresogennej posady, a blisko jedna trzecia (32 proc.) poważnie myśli o złożeniu wymówienia z właśnie takich powodów. Pozostałe 28 proc.  badanych nie rozważa zmiany pracodawcy, nawet  w wyniku warunków niesprzyjających ich komfortowi psychicznemu.

Wrażliwi Francuzi i Brytyjczycy
Stresujące środowisko pracy najbardziej przeszkadza Francuzom i Brytyjczykom – prawie połowa z nich odeszła z firmy, podając za powód przemęczenie spowodowane wysokim poziomem stresu. Tylko 10 proc. francuskich respondentów nie planuje zmiany pracodawcy z takiego powodu. 44 proc.  Kanadyjczyków i 42 proc. Amerykanów  podjęło decyzję o zmianie pracodawcy właśnie z powodu stresu. Najbardziej odporną narodowością okazali się mieszkańcy Indii – prawie 60 proc. z nich deklaruje, że nie zrezygnuje z posady, pomimo że 20 proc. z nich uznaje swoje zajęcie za zbyt obciążające psychicznie.

Jak walczyć ze stresem w pracy?
Ćwiczenia fizyczne to nasi najlepsi sprzymierzeńcy w walce ze stresem. Dlatego warto znaleźć czas na odrobinę ruchu. Nawet wyjście na mały spacer w ramach przerwy na lunch czy wyjście z autobusu przystanek wcześniej i spacer do pracy, potrafią zdziałać cuda oraz doskonale wpłynąć na mózg oraz ciało.
Zarządzanie własną pracą może być trudne, ale zdolność odmawiania ludziom to bezcenna umiejętność. Ważne, by pozostać entuzjastycznie nastawionym. Zawsze przychodzi moment obłożenia dużą liczbą obowiązków, jeśli z tego powodu nie uda się wykonać wszystkich zadań na czas, warto zmienić plan i przenieść ich realizację na inny dzień.
Często zdarza się, że pomimo ciężkiej pracy, nie udaje się perfekcyjnie wykonać wszystkich powierzonych zadań. Zbyt wygórowane ambicje mogą powodować napięcie. Dlatego lepiej nie odbierać drobnych niepowodzeń w kategorii osobistej porażki.
Jeśli czynników wywołujących stres jest dużo – warto spisać je  w formie listy.  To najlepsza metoda do zdiagnozowania, a następnie zminimalizowania przyczyn zmęczenia psychicznego. W przypadku, gdy elementów wywołujących zmęczenie jest zbyt dużo, prawdopodobnie nadszedł czas, by poszukać innego zajęcia, dostosowanego do stylu pracy i temperamentu.
Zbyt długie skrywanie napięć nie jest rozwiązaniem długoterminowym i nieuchronnie prowadzi do eskalacji. Aby uniknąć wybuchu, warto porozmawiać z przyjacielem lub zaufanym współpracownikiem, któremu można powierzyć swoje obawy.
Globalna ankieta Monster.com jest cyklem ankiet o różnorodnej tematyce związanej z karierą, ekonomią i miejscem pracy. Wyniki sondażu zostały przygotowane na podstawie głosów oddanych przez osoby odwiedzające portal Monster.com, od 3-17 marca 2014 roku. Każdy głos liczony jest tylko raz. Sondaże nie mają charakteru naukowego, odzwierciadlają opinie tych użytkowników Internetu, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w badaniu.
Monster.com

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Ile na pakiecie mobilności straci Polska?
Nadal rządzą diesle - transport drogowy w Europie musi się zmienić
Polski rynek inwestycyjny w świetnej kondycji
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Dzień Maszynisty - Koleje Mazowieckie wyszkoliły prawie 500 maszynistów
PCC ogłasza nowe połączenie kolejowe na trasie Azja - Europa
Dachser otworzył oddział w Rzeszowie
W M3 wdrożono chmurowe zarządzanie transportem - osiągnięto 35 proc. oszczędnoś ...
InPost Mansalu 2019 – do zdobycia dwa ośmiotysięczniki w ciągu jednego roku, czy ...
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC