Konto pracodawcy


To z powodu stresu zmieniamy coraz częściej pracę!

Ponad dwie trzecie pracowników uznaje stres za główny powód ich rezygnacji z pracy lub bezpośrednią przyczynę rozważenia decyzji o możliwym odejściu – tak wynika z globalnej ankiety Monster.com.

Monster.com – łączy kandydatów z ich wymarzoną pracą – na swojej stronie poprosił użytkowników odpowiedź na pytanie: „Czy stresujące warunki zmusiły Cię kiedykolwiek do zmiany miejsca pracy?”. Prawie 40 proc. respondentów odpowiedziało, że zrezygnowało ze stresogennej posady, a blisko jedna trzecia (32 proc.) poważnie myśli o złożeniu wymówienia z właśnie takich powodów. Pozostałe 28 proc.  badanych nie rozważa zmiany pracodawcy, nawet  w wyniku warunków niesprzyjających ich komfortowi psychicznemu.

Wrażliwi Francuzi i Brytyjczycy
Stresujące środowisko pracy najbardziej przeszkadza Francuzom i Brytyjczykom – prawie połowa z nich odeszła z firmy, podając za powód przemęczenie spowodowane wysokim poziomem stresu. Tylko 10 proc. francuskich respondentów nie planuje zmiany pracodawcy z takiego powodu. 44 proc.  Kanadyjczyków i 42 proc. Amerykanów  podjęło decyzję o zmianie pracodawcy właśnie z powodu stresu. Najbardziej odporną narodowością okazali się mieszkańcy Indii – prawie 60 proc. z nich deklaruje, że nie zrezygnuje z posady, pomimo że 20 proc. z nich uznaje swoje zajęcie za zbyt obciążające psychicznie.

Jak walczyć ze stresem w pracy?
Ćwiczenia fizyczne to nasi najlepsi sprzymierzeńcy w walce ze stresem. Dlatego warto znaleźć czas na odrobinę ruchu. Nawet wyjście na mały spacer w ramach przerwy na lunch czy wyjście z autobusu przystanek wcześniej i spacer do pracy, potrafią zdziałać cuda oraz doskonale wpłynąć na mózg oraz ciało.
Zarządzanie własną pracą może być trudne, ale zdolność odmawiania ludziom to bezcenna umiejętność. Ważne, by pozostać entuzjastycznie nastawionym. Zawsze przychodzi moment obłożenia dużą liczbą obowiązków, jeśli z tego powodu nie uda się wykonać wszystkich zadań na czas, warto zmienić plan i przenieść ich realizację na inny dzień.
Często zdarza się, że pomimo ciężkiej pracy, nie udaje się perfekcyjnie wykonać wszystkich powierzonych zadań. Zbyt wygórowane ambicje mogą powodować napięcie. Dlatego lepiej nie odbierać drobnych niepowodzeń w kategorii osobistej porażki.
Jeśli czynników wywołujących stres jest dużo – warto spisać je  w formie listy.  To najlepsza metoda do zdiagnozowania, a następnie zminimalizowania przyczyn zmęczenia psychicznego. W przypadku, gdy elementów wywołujących zmęczenie jest zbyt dużo, prawdopodobnie nadszedł czas, by poszukać innego zajęcia, dostosowanego do stylu pracy i temperamentu.
Zbyt długie skrywanie napięć nie jest rozwiązaniem długoterminowym i nieuchronnie prowadzi do eskalacji. Aby uniknąć wybuchu, warto porozmawiać z przyjacielem lub zaufanym współpracownikiem, któremu można powierzyć swoje obawy.
Globalna ankieta Monster.com jest cyklem ankiet o różnorodnej tematyce związanej z karierą, ekonomią i miejscem pracy. Wyniki sondażu zostały przygotowane na podstawie głosów oddanych przez osoby odwiedzające portal Monster.com, od 3-17 marca 2014 roku. Każdy głos liczony jest tylko raz. Sondaże nie mają charakteru naukowego, odzwierciadlają opinie tych użytkowników Internetu, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w badaniu.
Monster.com

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Pakiet mobilności - jeszcze kilka wskazówek
FedEx Express opublikował zestaw wytycznych dla rowerzystów
Co warto wiedzieć o sprawozdaniach rocznych ADR?
Kto skorzysta z nowego ZUS+?
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
W 2020 roku powierzchnia magazynów urośnie o co najmniej 10 proc. - najwięcej na Mazowszu i Śląsku
Druga dekada XXI wieku była złotą erą gospodarki, a co po niej…
Jak rozwija się polski transport zasilany paliwami alternatywnymi?
Ryzyko cybernetyczne największym zagrożeniem dla firm
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
SPEDCONT rozpoczyna dostawy gazu
RTV EURO AGD – wprowadza płatność kartą przy dostawie zamówienia
CHEP Polska z tytułem Top Employer
Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek do Chin
60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy
DHL partnerem logistycznym 25. filmu o Jamesie Bondzie „Nie czas umierać”
PEKAES otworzył 20. Oddział sieci drobnicowej
CEVA Logistics wzmacnia organizację i zapowiada dynamiczny rozwój w 2020 roku
Loconi inwestuje w innowacyjne systemy – tworzy platformy rezerwacyjne i listy prze ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC