Konto pracodawcy


Kandydatów coraz mniej, agencji coraz więcej

Agencje pracy tymczasowej poszukują pracowników na stanowiska niższego szczebla, głównie do pracy fizycznej.  Rynek pracy tymczasowej, a szczególnie w województwie mazowieckim – powiat grodziski  i żyrardowski - nie należy do najłatwiejszych.  Ofert pracy jest bardzo dużo, a pomimo dużego bezrobocia, bardzo trudno pozyskać kandydatów do pracy. Powodów tego stanu jest wiele.

Najważniejszym jest niepewność zatrudnienia czyli  fakt, iż ludzie poszukują pracy stałej, natomiast agencje pracy tymczasowej  oferują pracę na okresy od jednego do kliku miesięcy. Istnieją nawet przypadki konieczności zatrudnienia osoby na kilka dni.  Wiele firm posługuje się tą formą zatrudnienia w sytuacji zwiększonej produkcji czy zastępstw, ale również są firmy, które standardowo zatrudniają na podstawie pracy tymczasowej, a po określonym czasie pracownik ma możliwość pracy stałej. Problemem jest to, że pracownik podejmując pracę w charakterze pracy tymczasowej bardzo często szuka  w tzw. „między czasie” innej pracy, stałej. Gdy mu się to udaje, często z dnia na dzień rezygnuje z pracy tymczasowej nie informując ani agencji, ani pośredniego pracodawcy. Kolejnym czynnikiem powodującym brak kandydatów są niskie wynagrodzenia. Pracodawcy nie oferują zazwyczaj zbyt wysokich stawek, więc pracownicy też szukają zawsze czegoś lepiej płatnego. Rzadko zdarza się, aby wynagrodzenie miało charakter stały - zazwyczaj w umowie podawane są stawki godzinowe, a czasem zdarzają się oferty akordowe.

Kandydatów coraz mniej, agencji coraz więcej Po ilości zamieszczanych ogłoszeń widać, iż obecnie agencje pracy tymczasowej mocno eksplorują rynek pracy i usilnie szukają kandydatów. Ta forma pracy jest bardzo popularna wśród firm produkcyjnych i logistycznych. Dotyczy to najczęściej stanowisk związanych z bardzo niskim wynagrodzeniem. Tymczasem rynek agencji pracy rośnie bardzo dynamicznie. Rosnąca konkurencja powoduje też, że w walce o zlecenia agencje obniżają stawki godzinowe dla pracowników, mając jednocześnie problem ze znalezieniem kandydatów. Ale są pracodawcy, dla których kryterium płacy jest podstawą wyboru kandydata i podjęcia współpracy z agencją pracy tymczasowej. Rynek więc kwitnie. Poza negatywnymi aspektami są też i pozytywy. Agencje posiadają sporo ofert, co umożliwia przyszłemu pracownikowi wybór i gwarancję znalezienia zatrudnienia. Są tez agencje, które mimo różnych negatywnych stereotypów starają się traktować pracowników tak samo, jak jest to w przypadku osób zatrudnionych bezpośrednio przez pracodawcę. Część agencji pomaga w organizowaniu transportu do pracy, przyznaje nagrody czy bony świąteczne.  

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
Kolejne rekordy na rynku magazynowym
Pakiet mobilności – jeszcze nie wszystko stracone
Opłacalność usług transportowych – cena nadal rządzi branżą TSL?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
UPS inwestuje w autonomiczne ciężarówki
Co drugi kandydat rozważający ofertę pracy ocenia biuro oraz jego lokalizację
Frigo Logistics rozpoczął w Radomsku kompleksową obsługę sieci Carrefour
Bohaterowie dróg poszukiwani - rusza kampania #HEROTRUCKER
XBS Logistics wynajął już drugi magazyn w parku P3 Błonie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC