Konto pracodawcy


Dobra rekrutacja = dobry pracownik?

Przeważnie każdy proces rekrutacji w firmach rozpoczyna weryfikacja wykształcenia osoby aplikującej na wybrane stanowisko pracy (z wyjątkiem np. rekrutacji niektórych rodzajów „pracowników fizycznych”). Ukończone (bądź trwające) studia kierunkowe są zatem najważniejszym wymaganiem. Ponadto są również stanowiska, w których bierze się pod uwagę dodatkowe elementy, m. in. są to: predyspozycje osobowościowe w przypadku stanowisk specjalistów ds. sprzedaży, umiejętności analitycznego myślenia w przypadku stanowisk asystentów ds. rozliczeń w Dziale Transportu Krajowego, czy Międzynarodowego.

Według Menedżera ds. Personalnych Sylwii Najgebauer z firmy logistycznej Fresh Logistics: „Zasadne jest dokształcenie w kierunku: logistyka, transport, handel międzynarodowy. Wiele ze stanowisk związanych jest z obsługą klientów, a zatem umiejętności komunikacyjne, kultura osobista, dobra organizacja pracy, zdolność do sprawnego działania pod presją – są niezbędnymi predyspozycjami do pełnienia tych funkcji”. Zatem w przypadku stanowiska Specjalisty ds. Obsługi Klientów oczekiwane jest doświadczenie w kontaktach z klientami oraz wykształcenie wyższe, natomiast wykształcenie stricte logistyczne nie jest wymagane. Stanowiska takie jak Spedytor wymagają już kwalifikacji związanych z szeroko pojmowaną logistyką. Należy przypomnieć, iż Grupa Raben Sp. z o.o., dzieli się w Polsce na trzy oddziały: Raben Polska Sp. z o.o., Raben Transport Sp. z o.o. i trzecim jest właśnie Fresh Logistics Sp. z o.o., w którym oprócz spedycji krajowej i międzynarodowej, cross-dockingu czy kompleksowej obsługi logistycznej dodatkowo świadczy się usługi etykietowania, przepakowywania i foliowania. Wobec powyższego należy podkreślić, iż w strukturach firmy Fresh Logistics nie jest realizowana funkcja zaopatrzenia, niemniej doświadczenie nabyte w którymkolwiek z elementów łańcucha dostaw jest mile widziane. Warto zauważyć, że w firmach logistycznych osoby z wykształceniem logistycznym często zyskują przewagę już na etapie przeglądania CV.

Dalszym etapem po zweryfikowaniu CV, czyli zarówno po sprawdzeniu wykształcenia, jak i doświadczenia kandydatów, jest przeważnie rozmowa kwalifikacyjna. Przeważnie, gdyż niektóre firmy w wyjątkowych sytuacjach, takich jak np. zgłoszenie się wielu aplikujących, przeprowadzają testy sprawdzające predyspozycje osób na dane stanowisko pracy, bądź w bezpośredniej komunikacji z kandydatem, bądź też pisemnie (rzadziej).

kobiety w logistyce
Aż 66 proc. zatrudnionych w przemyśle lekkim to kobiety
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Podsumowanie 2019 roku w prawie pracy
Bruksela o krok bliżej do zatwierdzenia pakietu mobilności
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa?
Co ze starym urządzeniem do poboru opłat drogowych w Czechach?
10 wskazówek GEFCO - jak dobrze przygotować firmę na Brexit
Leasing samochodów 2019 - jak zmiany w prawie wpłynęły na rynek
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Intralogistyka w 2019 – co działo się w polskiej gospodarce magazynowej?
Apetyt inwestorów na nieruchomości w CEE nie spada
Co czeka logistykę, produkcję i handel w 2020 roku?
Jak zadbać o komfortowe i twórcze środowisko pracy
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Poczta Polska podsumowała miniony rok
Tańczący z paletami w Wielkim Finale Raben
Nowy dyrektor pionu operacyjnego VIVE Textile Recycling
BIK w 2019 roku podpisał umowy najmu na 40 tys. mkw. powierzchni magazynowej
Koleje Mazowieckie posiadają super nowoczesny symulator jazdy
W 7R Park Tczew powstaje kolejny BTS – tym razem dla POLOmarket
Jak Dachser korzysta z inteligentnej intralogistyki?
Just-in-time w dużym rozmiarze - dedykowany transport lotniczy do elektrowni w Austr ...
Hillebrand przejmuje kolejne spółki
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC