Konto pracodawcy


Dobra rekrutacja = dobry pracownik?

Przeważnie każdy proces rekrutacji w firmach rozpoczyna weryfikacja wykształcenia osoby aplikującej na wybrane stanowisko pracy (z wyjątkiem np. rekrutacji niektórych rodzajów „pracowników fizycznych”). Ukończone (bądź trwające) studia kierunkowe są zatem najważniejszym wymaganiem. Ponadto są również stanowiska, w których bierze się pod uwagę dodatkowe elementy, m. in. są to: predyspozycje osobowościowe w przypadku stanowisk specjalistów ds. sprzedaży, umiejętności analitycznego myślenia w przypadku stanowisk asystentów ds. rozliczeń w Dziale Transportu Krajowego, czy Międzynarodowego.

Według Menedżera ds. Personalnych Sylwii Najgebauer z firmy logistycznej Fresh Logistics: „Zasadne jest dokształcenie w kierunku: logistyka, transport, handel międzynarodowy. Wiele ze stanowisk związanych jest z obsługą klientów, a zatem umiejętności komunikacyjne, kultura osobista, dobra organizacja pracy, zdolność do sprawnego działania pod presją – są niezbędnymi predyspozycjami do pełnienia tych funkcji”. Zatem w przypadku stanowiska Specjalisty ds. Obsługi Klientów oczekiwane jest doświadczenie w kontaktach z klientami oraz wykształcenie wyższe, natomiast wykształcenie stricte logistyczne nie jest wymagane. Stanowiska takie jak Spedytor wymagają już kwalifikacji związanych z szeroko pojmowaną logistyką. Należy przypomnieć, iż Grupa Raben Sp. z o.o., dzieli się w Polsce na trzy oddziały: Raben Polska Sp. z o.o., Raben Transport Sp. z o.o. i trzecim jest właśnie Fresh Logistics Sp. z o.o., w którym oprócz spedycji krajowej i międzynarodowej, cross-dockingu czy kompleksowej obsługi logistycznej dodatkowo świadczy się usługi etykietowania, przepakowywania i foliowania. Wobec powyższego należy podkreślić, iż w strukturach firmy Fresh Logistics nie jest realizowana funkcja zaopatrzenia, niemniej doświadczenie nabyte w którymkolwiek z elementów łańcucha dostaw jest mile widziane. Warto zauważyć, że w firmach logistycznych osoby z wykształceniem logistycznym często zyskują przewagę już na etapie przeglądania CV.

Dalszym etapem po zweryfikowaniu CV, czyli zarówno po sprawdzeniu wykształcenia, jak i doświadczenia kandydatów, jest przeważnie rozmowa kwalifikacyjna. Przeważnie, gdyż niektóre firmy w wyjątkowych sytuacjach, takich jak np. zgłoszenie się wielu aplikujących, przeprowadzają testy sprawdzające predyspozycje osób na dane stanowisko pracy, bądź w bezpośredniej komunikacji z kandydatem, bądź też pisemnie (rzadziej).

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Nowe zasady wystawiania faktur – NIP na paragonie
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wyzwania rynku dedykowanej logistyki kontraktowej – komentarz ID Logistics
Kolejne rekordy na rynku magazynowym
Pakiet mobilności – jeszcze nie wszystko stracone
Opłacalność usług transportowych – cena nadal rządzi branżą TSL?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
JF Hillebrand rozwija usługi dla enoturystyki
Zdążyć na czas – Fracht FWO Polska o transporcie wyposażenie quada na rajd w Ch ...
Połączenie mocy maszyny z ludzką sprwnością - DB Schenker bada wykorzystanie egz ...
Sprzedano część Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu
UPS inwestuje w autonomiczne ciężarówki
Co drugi kandydat rozważający ofertę pracy ocenia biuro oraz jego lokalizację
Frigo Logistics rozpoczął w Radomsku kompleksową obsługę sieci Carrefour
Bohaterowie dróg poszukiwani - rusza kampania #HEROTRUCKER
XBS Logistics wynajął już drugi magazyn w parku P3 Błonie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC