We are a Polish provider of logistics services, which has been operating in the European market since 1990. Whether the services are contract logistics, deliveries to chain stores, road transport services or Value Added Services - we always render them with the utmost care. Our dedicated, highly qualified and versatile team of both experts and young innovators is our greatest asset.
Area Sales Manager
Lokalizacja: mazowieckie
(Dokładna lokalizacja: Warszawa)
Obowiązki / zadania
• Experience in B2B sales with proven results;
• Experience in team management;
• Higher education;
• Very good knowledge of English;
• Knowledge of MS Office;
• Sales and negotiation skills;
• Ability to make good business decisions;
• Very good communication and interpersonal skills;
• Availability, readiness to undertake frequent business trips;
• Driving license cat. B.
Wymagania
• Effective management of a sales group for the purpose of executing plans regarding acquiring new customers and developing the existing database of No Limit customers;
• Participating in business negotiations with company customers;
• Supervising the work of the subordinate team;
• Implementing sales strategies by setting goals, controlling activities, settling results and coordinating the work of sales representatives.
Oferujemy
• Ability to create ideas and solutions in our team;
• Stable employment based on a contract of employment;
• A two-part remuneration consisting of a base salary and an attractive bonus system;
• Work in a leading logistics operator;
• Social benefits package (including medical care, multisport card, life insurance, food subsidies, language classes);
• A chance to improve qualifications and professional development path in the organization's structures;
• A comprehensive training system;
• Participation in numerous integration trips and corporate events.
Send APLICATION!
* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z poźn. zm.)
Dowiedz się więcej o tym pracodawcy!
email Łukasz Siedlecki
Dział Rekrutacji
Zobacz wszystkie oferty tego pracodawcy
Zobacz wszystkie artykuły o tym pracodawcy
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2018”