Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO operatorem omnichannel JD Sports

GXO Logistics ogłosił zawarcie partnerstwa z firmą JD Sports, które obejmuje uruchomienie w 2024 roku centrum logistycznego do obsługi omnichannel rynków europejskich. JD Sports to wiodący globalny sprzedawca detaliczny marek sportowych, modowych i outdoorowych.

GXO będzie prowadzić obsługę zamówień w nowym centrum logistycznym o powierzchni 600 tys. mkw. w centralnie położonej miejscowości Heerlen w Holandii. Oczekuje się, że po osiągnięciu pełnej operacyjności obiekt stworzy ponad 1500 nowych miejsc pracy w regionie. Heerlen jest bramą do rynków europejskich, a tamtejszy obiekt dystrybucyjny będzie pełnił rolę centralnego węzła logistycznego dla operacji JD Sports w Europie, gdzie firma posiada 3300 sklepów w 32 krajach. Centrum będzie wyposażone w najnowszą technologię i rozwiązania automatyzacji z możliwością przyszłej rozbudowy.

Centrum dystrybucyjne zostało zbudowane zgodnie ze standardami BREEAM "Very Good", w tym z optymalnym oświetleniem i panelami słonecznymi zainstalowanymi na dachu, które dostarczają odnawialną energię elektryczną zarówno do centrum dystrybucyjnego, jak i do 2 tys. gospodarstw domowych.

(GXO Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.