Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO i Grupa Żywiec podpisali wspólną deklarację bezpieczeństwa

Z okazji Światowego Dnia BHP obchodzonego 28 kwietnia GXO oraz Grupa Żywiec podpisali wspólną deklarację bezpieczeństwa w ramach programu "Droga do zera wypadków".

- Przestrzeganie zasad BHP w branży logistycznej przekłada się na bezpieczeństwo pracowników, sprawne funkcjonowanie centrów oraz większą efektywność dla obsługiwanych klientów - powiedział Jacek Mysiński, dyrektor logistyki produkcyjnej GXO. - Obok kampanii komunikacyjnych niezwykle ważne są konkretne projekty i działania, za które szczególnie dziękujemy naszym zespołom w Elblągu. Dzięki ich czujności oraz dużemu zaangażowaniu Grupy Żywiec możemy świętować ponad 1 000 dni bez wypadku. Cieszymy się, że dbanie o bezpieczne środowisko pracy w magazynie jest naszym wspólnym priorytetem.

Centrum logistyczne to także miejsce pracy kierowców odpowiedzialnych za transport towarów na zlecenie Grupy Żywiec. - Troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest podstawą funkcjonowania naszej firmy - powiedział Michał Kalinowski, kierownik logistyki operacyjnej Grupy Żywiec. - Naszym celem jest zero wypadków. Dlatego bardzo nas cieszy osiągnięcie ponad 1 000 dni bez wypadku przez zespoły GXO pracujące w browarze i centrum logistycznym. Jesteśmy także bardzo zadowoleni, że również od trzech lat nie odnotowaliśmy żadnych wypadków drogowych spowodowanych przez naszych pracowników. Wierzymy w skuteczność budowania mostów współpracy pomiędzy operatorem logistycznym, a naszymi przewoźnikami. Widzimy tego efekty: silna współpraca i ciągłe doskonalenie procesów związanych z efektywnym załadunkiem przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego ruchu pojazdów.

Bezpieczna praca w centrum logistycznym w Elblągu realizowana jest poprzez program GXO "Droga do zera wypadków", który polega na szczegółowej analizie każdego zdarzenia potencjalnie wypadkowego w celu określenia jego przyczyn i ich wyeliminowania. W ramach programu opracowano specjalne pięciominutowe lekcje instruktażowe dla nowych osób oraz lekcje przypominające dla doświadczonych pracowników. GXO wprowadziło również drobne, ale istotne elementy bezpieczeństwa podczas załadunku, takie jak instalacja automatycznych klinów uniemożliwiających opuszczenie naczepy, sygnalizacja świetlna informująca załadowcę i kierowcę o statusie procesu oraz bezpieczny klucz pozostający pod kontrolą pracownika magazynu. Dodatkowe usprawnienia zapewnia system Poka-Yoke, który zwiększa bezpieczeństwo poprzez stworzenie warunków, w których błąd nie może się zdarzyć lub jest natychmiast widoczny. Firma przeprowadza również okresowe kontrole platform załadunkowych i stosuje piasek kwarcowy do malowania linii bezpieczeństwa, dzięki czemu są one bardziej widoczne i trwałe.

W Elblągu, podobnie jak we wszystkich swoich centrach logistycznych GXO w Polsce, stosowane są wymagane prawem środki bezpieczeństwa i higieny pracy. Operator przeprowadza również szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, w tym z użyciem defibrylatora, oraz szkolenia z praktycznego użycia hydrantów i gaśnic. Prowadzi również rejestr zdarzeń potencjalnie wypadkowych, który służy do wymiany informacji między magazynami w celu zapobiegania wypadkom i ciągłej poprawy bezpieczeństwa.

GXO współpracuje z Grupą Żywiec od 2019 roku, obsługując logistycznie browar w Elblągu oraz centrum logistyczne o powierzchni 12 tys.mkw., gdzie składowanych jest 20 tys. palet. Łącznie Zespół GXO w Elblągu liczy ok. 80 osób, które świadczą usługi w zakresie wsparcia produkcji, magazynowania, obsługi wahadłowej, realizacji dostaw i optymalizacji łańcucha dostaw.

(źr. GXO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.