Dodaj ogłoszenie o pracy


Volvo wprowadza nowe silniejsze akumulatory do aut elektrycznych

Volvo Trucks zwiększa zasięg swoich aut elektrycznych. Wprowadza teraz nowe, mocniejsze akumulatory, które zapewniają większy zasięg - do 450 km i umożliwiają elektryfikację jeszcze większej liczby zadań związanych z transportem miejskim.

Nowe akumulatory oferują o 42% większą pojemność energetyczną, dzięki czemu mogą zapewnić całkowity zasięg do 450 km na jednym ładowaniu. Oznacza to, że ciężarówki mogą obsługiwać większość rodzajów tras i zadań w obszarach miejskich, a także zasilić sprzęt do urządzeń do energochłonnych zadań, takich jak wywóz śmieci lub wszelkiego rodzaju budowy. Dodatkowa energia może być również wykorzystana do zadań związanych z jazdą po mieście podczas długich zmian bez konieczności ładowania. Dzięki ulepszonym akumulatorom Volvo FL Electric ma teraz zasięg do 450 km, a Volvo FE Electric do 275 km.
Większa pojemność oznacza, że do uzyskania tej samej dostępnej obecnie mocy, potrzeba mniejszej ilości akumulatorów. Jeśli zadania klientów wymagają krótszych zasięgów, mogą oni zwiększyć swoją ładowność, używając mniej akumulatorów – przy wzroście ładowności o 500 kg na każdy akumulator, który nie jest przewożony.

Zastępując na typowej trasie samochód ciężarowy Volvo FL lub Volvo FE z silnikiem Diesla wersją elektryczną, wykorzystującą ekologiczną energię elektryczną, można by zaoszczędzić około 30 ton CO2 rocznie.
Odkąd Volvo Trucks rozpoczęło produkcję w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych w 2019 roku, firma sprzedała prawie 5000 elektrycznych samochodów ciężarowych w 40 krajach na całym świecie. Celem firmy jest, aby do 2030 roku połowa całkowitej sprzedaży samochodów ciężarowych na świecie pochodziła z pojazdów elektrycznych.

Fakty o:
Volvo FL Electric
Układ napędowy: do 180 kW
Jednostka napędowa: 1 silnik elektryczny
Akumulator: 280-565 kWh, 3-6 akumulatorów
Zasięg: Do 450 km (dystrybucja) bez elektromechanicznego WOM, 6 akumulatorów
Do 280 km (dystrybucja) bez elektromechanicznego WOM, 3 akumulatory

Volvo FE Electric
Układ napędowy: do 225 kW
Jednostka napędowa: 2 silniki elektryczne
Akumulator: 280-375 kWh, 3-4 akumulatory
Zasięg: Do 275 km (dystrybucja) bez elektromechanicznego WOM, 4 akumulatory
Do 200 km (wywóz śmieci) z elektromechanicznym WOM, 4 akumulatory

(źr. Volvo Trucks Polska)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.