Dodaj ogłoszenie o pracy


CHEMET i Nexxiot wyprodukują inteligentne cysterny dla towarów niebezpiecznych

CEMET, jeden z europejskich producentów stacjonarnych i transportowych zbiorników ciśnieniowych na gazy skroplone, wybrał Nexxiot do digitalizacji swojej linii produktowej cystern kolejowych.CHEMET wdroży technologię Asset Intelligence firmy Nexxiot w nowo produkowanych cysternach kolejowych. Oznacza to stworzenie narzędzi do lokalizacji cystern kolejowych w czasie rzeczywistym, monitoringu trasy wagonów, informacji o wstrząsach, a także powiadomień, jeśli zbiornik doświadczy znacznych zmian temperatury. Czujniki i analityka danych Nexxiot zapewnią również wcześniejsze powiadomienie o niekorzystnych warunkach w czasie przejazdu, zapobiegając przy tym większym szkodom i stratom.
- Nasi klienci w tym sektorze stawiają coraz częściej na digitalizację, a my chcemy dać im pewność, że ich potrzeby będą zaspokojone - powiedział Bartosz Urbaniak, dyrektor operacji handlowych CHEMET S.A. - Współpraca z Nexxiot pozwala zaoferować CHEMET w pełni zdigitalizowane wagony cysterny i eliminuje konieczność przechodzenia przez naszych klientów rygorystycznego procesu identyfikacji, montażu i koordynacji wdrażania tej nowej technologii we własnym zakresie.

CHEMET koncentruje się na obsłudze europejskiego rynku cystern kolejowych, produkując rocznie do 500 kompletnych wagonów cystern i do 1000 zbiorników cystern dla przemysłu kolejowego, przeznaczonych do transportu towarów niebezpiecznych (LPG, amoniak, produkty chemiczne) dla wiodących klientów z branży, w tym dla firm: ERMEWA, ARETZ i GATX Europe.

(źr. CHEMET)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.