Dodaj ogłoszenie o pracy


CHEMET i Nexxiot wyprodukują inteligentne cysterny dla towarów niebezpiecznych

CEMET, jeden z europejskich producentów stacjonarnych i transportowych zbiorników ciśnieniowych na gazy skroplone, wybrał Nexxiot do digitalizacji swojej linii produktowej cystern kolejowych.CHEMET wdroży technologię Asset Intelligence firmy Nexxiot w nowo produkowanych cysternach kolejowych. Oznacza to stworzenie narzędzi do lokalizacji cystern kolejowych w czasie rzeczywistym, monitoringu trasy wagonów, informacji o wstrząsach, a także powiadomień, jeśli zbiornik doświadczy znacznych zmian temperatury. Czujniki i analityka danych Nexxiot zapewnią również wcześniejsze powiadomienie o niekorzystnych warunkach w czasie przejazdu, zapobiegając przy tym większym szkodom i stratom.
- Nasi klienci w tym sektorze stawiają coraz częściej na digitalizację, a my chcemy dać im pewność, że ich potrzeby będą zaspokojone - powiedział Bartosz Urbaniak, dyrektor operacji handlowych CHEMET S.A. - Współpraca z Nexxiot pozwala zaoferować CHEMET w pełni zdigitalizowane wagony cysterny i eliminuje konieczność przechodzenia przez naszych klientów rygorystycznego procesu identyfikacji, montażu i koordynacji wdrażania tej nowej technologii we własnym zakresie.

CHEMET koncentruje się na obsłudze europejskiego rynku cystern kolejowych, produkując rocznie do 500 kompletnych wagonów cystern i do 1000 zbiorników cystern dla przemysłu kolejowego, przeznaczonych do transportu towarów niebezpiecznych (LPG, amoniak, produkty chemiczne) dla wiodących klientów z branży, w tym dla firm: ERMEWA, ARETZ i GATX Europe.

(źr. CHEMET)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.