Dodaj ogłoszenie o pracy


IVECO pokazało najnowsze innowacje w zakresie napędów alternatywnych

IVECO zaprezentowało na hanowerskich targach IAA 2022 swoje najnowsze innowacje w zakresie napędów alternatywnych, które mają doprowadzić do osiągnięcia zerowej emisyjności w transporcie drogowym towarów. IVECO realizując swoje zobowiązanie do osiągnięcia celu zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku, stosuje podejście obejmujące szeroki zakres i wiele rodzajów energii, które opiera się na technologiach biometanu, akumulatorów elektrycznych i ogniw paliwowych w celu pokrycia pełnego spektrum branży transportowej, czyli lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych.

To wizja świata „zerowej emisji netto” IVECO, które przedstawia pełen zakres zrównoważonych i zeroemisyjnych rozwiązań transportowych: pojazdy napędzane zaawansowanymi alternatywnymi technologiami zintegrowanymi z kompleksową ofertą usług cyfrowych i skomunikowanych.

IVECO, dając impuls do kolejnego kroku na drodze do zerowej emisji, zaprezentowało beta wersje swoich pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi (FCEV) do celów dostaw miejskich, regionalnych i długodystansowych – lekkiego samochodu dostawczego eDAILY FCEV oraz europejską wersję elektrycznego trzyosiowego ciągnika siodłowego w wersji z ogniwami paliwowymi Nikola Tre FCEV 6x2.

Na IAA Transportation 2022, firma złożyła mocne oświadczenie swojej wizji przyszłego transportu „zero netto”. Pokazała drogę do dekarbonizacji poprzez innowacyjną technologię, dostarczaną w rozwiązaniach dostosowanych do działalności klientów. Swoje deklaracje popiera konkretnymi działaniami: wprowadzeniem na rynek dwóch kluczowych produktów na mapie zrównoważonego rozwoju – przełomowego nowego pojazdu eDAILY i europejskiej wersji ciągnika siodłowego Nikola Tre BEV (Battery Electric Vehicle) 4x2 – oraz odsłonięciem beta wersji pierwszego pojazdu dostawczego i pojazdu ciężarowego z ogniwami paliwowymi: eDAILY FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle) i europejskiej wersji ciągnika siodłowego Nikola Tre FCEV 6x2.

Na IAA 2022, IVECO prezentuje również  nowy kolor, który wybrało dla logo swojej marki, aby zasygnalizować siłę tych ambicji – dodaje energii swojemu flagowemu kolorowi niebieskiemu poprzez przejście na nowy odcień „Energy Blue”, współczesny kolor.

(źr. IVECO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.