Dodaj ogłoszenie o pracy


IVECO pokazało najnowsze innowacje w zakresie napędów alternatywnych

IVECO zaprezentowało na hanowerskich targach IAA 2022 swoje najnowsze innowacje w zakresie napędów alternatywnych, które mają doprowadzić do osiągnięcia zerowej emisyjności w transporcie drogowym towarów. IVECO realizując swoje zobowiązanie do osiągnięcia celu zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku, stosuje podejście obejmujące szeroki zakres i wiele rodzajów energii, które opiera się na technologiach biometanu, akumulatorów elektrycznych i ogniw paliwowych w celu pokrycia pełnego spektrum branży transportowej, czyli lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych.

To wizja świata „zerowej emisji netto” IVECO, które przedstawia pełen zakres zrównoważonych i zeroemisyjnych rozwiązań transportowych: pojazdy napędzane zaawansowanymi alternatywnymi technologiami zintegrowanymi z kompleksową ofertą usług cyfrowych i skomunikowanych.

IVECO, dając impuls do kolejnego kroku na drodze do zerowej emisji, zaprezentowało beta wersje swoich pojazdów elektrycznych z ogniwami paliwowymi (FCEV) do celów dostaw miejskich, regionalnych i długodystansowych – lekkiego samochodu dostawczego eDAILY FCEV oraz europejską wersję elektrycznego trzyosiowego ciągnika siodłowego w wersji z ogniwami paliwowymi Nikola Tre FCEV 6x2.

Na IAA Transportation 2022, firma złożyła mocne oświadczenie swojej wizji przyszłego transportu „zero netto”. Pokazała drogę do dekarbonizacji poprzez innowacyjną technologię, dostarczaną w rozwiązaniach dostosowanych do działalności klientów. Swoje deklaracje popiera konkretnymi działaniami: wprowadzeniem na rynek dwóch kluczowych produktów na mapie zrównoważonego rozwoju – przełomowego nowego pojazdu eDAILY i europejskiej wersji ciągnika siodłowego Nikola Tre BEV (Battery Electric Vehicle) 4x2 – oraz odsłonięciem beta wersji pierwszego pojazdu dostawczego i pojazdu ciężarowego z ogniwami paliwowymi: eDAILY FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle) i europejskiej wersji ciągnika siodłowego Nikola Tre FCEV 6x2.

Na IAA 2022, IVECO prezentuje również  nowy kolor, który wybrało dla logo swojej marki, aby zasygnalizować siłę tych ambicji – dodaje energii swojemu flagowemu kolorowi niebieskiemu poprzez przejście na nowy odcień „Energy Blue”, współczesny kolor.

(źr. IVECO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.