Dodaj ogłoszenie o pracy


Eurowagon wdroży technologię cyfrową w swojej kolejowej flocie

Eurowagon, firma wynajmująca wagony kolejowe oraz firma Nexxiot zajmująca się implementacją IoT rozpoczynają współpracę w zakresie wyposażenia floty Eurowagon w rozwiązania cyfrowe.

Eurowagon to firma założona w 2018 r. Od czasu powstania stała się głównym dostawcą usług w zakresie wynajmu wagonów transportowych, dysponując największą niezależną flotą w Polsce.

Instalacja sprzętu i oprogramowania Nexxit podniosie transparentność i zwiększą bezpieczeństwo floty Eurowagon oraz przewożonych nią ładunków. Urządzenia bramkujące, nazywane Globehopper, wykorzystane w pozbawionych napędu wagonach Eurowagon dostarczają danych w czasie niemal rzeczywistym. Najnowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że transport kolejowy odbywa się tak bezpiecznie i wydajnie, jak to możliwe.

- Nie musimy przejmować się przeszłymi inwestycjach, dlatego możemy działać w sposób nieskrępowany i zapewniać gotowość cyfrową praktycznie od samego początku. Odpowiadamy na potrzeby klienta i zawsze staramy się wyprzedzać trendy w branży. Do 2026 roku zwiększymy naszą flotę do 4500 wagonów i w ten sposób staniemy się firmą z największym taborem wagonów przewozowych na wynajem w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym celu staramy się wykorzystywać w naszych działaniach najnowsze technologie i koncepcje, które sprawiają, że oferujemy naszym klientom usługi na najwyższym poziomie - mówi Marek Gołębiewski, dyrektor ds. technicznych w Eurowagon.

Zarząd firmy spodziewa się, że wprowadzana technologia przyniesie szczególne korzyści, zwłaszcza w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa floty. - Produktów Nexxiot używamy w celu nadzorowania planów napraw okresowych oraz aby zapobiegać sytuacjom potencjalnie niebezpiecznym dzięki stałemu monitorowaniu floty. Powiadomienia w czasie rzeczywistym dostarczane za pośrednictwem inteligentnej chmury Nexxiot dają niebywałą przewagę, szczególnie w tych rzadkich przypadkach, kiedy dochodzi do zdarzeń pozaplanowych. Możemy wtedy dokładnie wskazać moment i miejsce wystąpienia takiego zdarzenia, a także określić, których wagonów on dotyczy. Dogłębna analiza wstrząsów pozwala ocenić stopień, w jakim takie zdarzenie ma wpływ na wagon. Możliwość analizowania danych to także przyspieszenie wymaganych prawem procesów prowadzących do określenia, w jaki sposób doszło do zdarzenia, ponieważ teraz mamy wreszcie narzędzia pozwalające ostatecznie udowodnić, kiedy doszło do zdarzenia i jak duży wpływ miało ono na sprzęt. Cieszy nas, że Nexxiot tak chętnie wykorzystuje swoje niemałe doświadczenie, by dopasować swoje produkty do konkretnych potrzeb naszej firmy – stwierdził Marek Gołębiewski.

Prezes Nexxiot, Stefan Kalmund, widzi wyraźny związek między transparentnością działań a bezpieczeństwem - Bezpieczeństwo wiąże się bezpośrednio z zaufaniem. Dostępne dziś rozwiązania cyfrowe, które mają zapewniać przejrzystość działań, pozwalają firmom dostarczać swoim klientom wszystkich niezbędnych informacji oraz dowodów z przeprowadzanych „działań konserwacyjnych”. Współpraca z zespołem Eurowagon umożliwia nam poznanie konkretnych potrzeb polskiego rynku i jednocześnie daje sposobność na znalezienie rozwiązania dopasowanego idealnie do potrzeb tej firmy. W trakcie jej trwania przekonaliśmy się, że Eurowagon i Nexxiot to całkowicie naturalne połączenie, ponieważ w obu naszych firmach progresywne myślenie i wprowadzanie innowacji wykorzystujących dane to wyraźny priorytet.

(źr. Eurowagon)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.