Konto pracodawcy


Eurowagon wdroży technologię cyfrową w swojej kolejowej flocie

Eurowagon, firma wynajmująca wagony kolejowe oraz firma Nexxiot zajmująca się implementacją IoT rozpoczynają współpracę w zakresie wyposażenia floty Eurowagon w rozwiązania cyfrowe.

Eurowagon to firma założona w 2018 r. Od czasu powstania stała się głównym dostawcą usług w zakresie wynajmu wagonów transportowych, dysponując największą niezależną flotą w Polsce.

Instalacja sprzętu i oprogramowania Nexxit podniosie transparentność i zwiększą bezpieczeństwo floty Eurowagon oraz przewożonych nią ładunków. Urządzenia bramkujące, nazywane Globehopper, wykorzystane w pozbawionych napędu wagonach Eurowagon dostarczają danych w czasie niemal rzeczywistym. Najnowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że transport kolejowy odbywa się tak bezpiecznie i wydajnie, jak to możliwe.

- Nie musimy przejmować się przeszłymi inwestycjach, dlatego możemy działać w sposób nieskrępowany i zapewniać gotowość cyfrową praktycznie od samego początku. Odpowiadamy na potrzeby klienta i zawsze staramy się wyprzedzać trendy w branży. Do 2026 roku zwiększymy naszą flotę do 4500 wagonów i w ten sposób staniemy się firmą z największym taborem wagonów przewozowych na wynajem w Europie Środkowej i Wschodniej. W tym celu staramy się wykorzystywać w naszych działaniach najnowsze technologie i koncepcje, które sprawiają, że oferujemy naszym klientom usługi na najwyższym poziomie - mówi Marek Gołębiewski, dyrektor ds. technicznych w Eurowagon.

Zarząd firmy spodziewa się, że wprowadzana technologia przyniesie szczególne korzyści, zwłaszcza w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa floty. - Produktów Nexxiot używamy w celu nadzorowania planów napraw okresowych oraz aby zapobiegać sytuacjom potencjalnie niebezpiecznym dzięki stałemu monitorowaniu floty. Powiadomienia w czasie rzeczywistym dostarczane za pośrednictwem inteligentnej chmury Nexxiot dają niebywałą przewagę, szczególnie w tych rzadkich przypadkach, kiedy dochodzi do zdarzeń pozaplanowych. Możemy wtedy dokładnie wskazać moment i miejsce wystąpienia takiego zdarzenia, a także określić, których wagonów on dotyczy. Dogłębna analiza wstrząsów pozwala ocenić stopień, w jakim takie zdarzenie ma wpływ na wagon. Możliwość analizowania danych to także przyspieszenie wymaganych prawem procesów prowadzących do określenia, w jaki sposób doszło do zdarzenia, ponieważ teraz mamy wreszcie narzędzia pozwalające ostatecznie udowodnić, kiedy doszło do zdarzenia i jak duży wpływ miało ono na sprzęt. Cieszy nas, że Nexxiot tak chętnie wykorzystuje swoje niemałe doświadczenie, by dopasować swoje produkty do konkretnych potrzeb naszej firmy – stwierdził Marek Gołębiewski.

Prezes Nexxiot, Stefan Kalmund, widzi wyraźny związek między transparentnością działań a bezpieczeństwem - Bezpieczeństwo wiąże się bezpośrednio z zaufaniem. Dostępne dziś rozwiązania cyfrowe, które mają zapewniać przejrzystość działań, pozwalają firmom dostarczać swoim klientom wszystkich niezbędnych informacji oraz dowodów z przeprowadzanych „działań konserwacyjnych”. Współpraca z zespołem Eurowagon umożliwia nam poznanie konkretnych potrzeb polskiego rynku i jednocześnie daje sposobność na znalezienie rozwiązania dopasowanego idealnie do potrzeb tej firmy. W trakcie jej trwania przekonaliśmy się, że Eurowagon i Nexxiot to całkowicie naturalne połączenie, ponieważ w obu naszych firmach progresywne myślenie i wprowadzanie innowacji wykorzystujących dane to wyraźny priorytet.

(źr. Eurowagon)

kobiety w logistyce
Transformacje na 9. Forum Kobiet w Logistyce!?
Poznajcie laureatki tytułu „Kobieta w Logistyce 2021”
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Co, jeśli mleko się wylało…
Jak wysyłać częściej i nie płacić więcej? Hillebrand o łańcuchach dostaw w b ...
Polski Ład może zmobilizować do przejścia na samozatrudnienie?
Przewozy SENT w dobie e-TOLL – nawet 10 tys. zł kary za niedopełnienie formalnoś ...
reklama
Jaki szablon CV wybrać do podania o pracę w logistyce?
L4 tuż przed odejściem z pracy - jakie konsekwencje może tworzyć?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Kondycja branży transportowej a inflacja
Jakie zmiany wywoła elektromobilność w branży TSL?
Zatory płatnicze w MŚP – które branże i regiony potrzebują wsparcia?
Biznes sięga chmur
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Poczta Polska szuka pomocników św. Mikołaja!
CEVA Logistics inwestuje w Afryce
OTL sprzedaje Grupie Rhenus swoje udziały w C. Hartwig Gdynia
Ruszyła budowa Prologis Park Warsaw – Żerań
Emirates inwestują 1 mld USD w nowe samoloty cargo i przebudowę samolotów pasażer ...
FedEx Express zwiększa przepustowość sieci lotniczej przed szczytem sezonu wysyłk ...
Trans.eu ogłasza nowe produkty i wielkie plany ekspansji
Konsumenci chętnie kupują w sieci „z drugiej ręki”
Valery Muyard nowym prezesem Renault Trucks Polska
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC