Dodaj ogłoszenie o pracy


Hillebrand wprowadza na rynek innowacyjny flexitank Pulse

Hillebrand stawia na rozwój transportów płynnych towarów masowych o dużej gęstości.  W tym roku Hillebrand przejął firmę Braid, czołowego gracza w logistyce towarów płynnych, obecnego też na polskim rynku. Teraz wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie dla tej grupy ładunków, które ma usprawnić przewozy masowe gęstych płynów – flexitank Pulse, wykorzystywany w dostawach morskich i drogowych.

Hillebrand, od ponad 175 lat współpracujący z firmami z branży beverage i alkoholi, jest światowym liderem w stosowaniu nowoczesnych i zintegrowanych systemów logistycznych w transporcie masowym płynów. Firma znana jest na rynku beverage z innowacyjnego podejścia i opracowywania autorskich technologii gwarantujących bezpieczne i efektywne dostawy. Klienci, którzy wykorzystują flexitanki do transportu wina, często też importują lub eksportują inne substancje płynne, takie jak oleje roślinne. Do ich przewozu również stosowane są flexitanki. Najnowsze rozwiązanie przygotowane przez ekspertów Hillebrand - Flexitank Pulse pozwala zwiększyć efektywność masowego transportu płynów o dużej gęstości lub z tendencją do krzepnięcia.

Flexitank Pulse utrzymuje stałą konsystencję płynów
W przypadku transportu i przeładunku (przepompowywania) gęstych cieczy częstym problemem jest osad pozostający na dnie zbiorników. Przed dostawą do finalnego dostawcy przewożony płyn trzeba więc wymieszać, co nie jest prostym zadaniem.
Nowe rozwiązanie Hillebrand - flexitank Pulse, który ma usprawnić ten proces, został tak skonstruowany, aby zapobiec tworzeniu się osadu wewnątrz zbiornika i zachować jednolitą konsystencję przewożonego płynu. Zastosowano w nim opatentowaną i innowacyjną technologię, która umożliwia szybkie zmieszanie gęstej cieczy. Opiera się ona na zamontowanych we flexitanku dwóch, wewnętrznych kanałów, do których wprowadzane jest albo stężone powietrze albo transportowany płyn. To wywołuje delikatny ruch, co ułatwia mieszanie się odseparowanych cząstek i przywrócenie właściwej gęstości cieczy w czasie krótszym niż jedna godzina. Utrzymanie właściwej do przepompowania gęstości cieczy umożliwia też specjalna budowa flexitanka, zapobiegająca przywieraniu osadów stałych do narożników. Przed zbyt dużym naciskiem zbiornika na drzwi kontenera chroni specjalnie skonstruowana gródź (przegroda stalowa w kontenerze), jednocześnie umożliwiająca ich otwarcie w trakcie procesu mieszania.
- Przy opracowywaniu koncepcji nowego flexitanka kluczowe znaczenie miała dla nas elastyczność rozwiązania i możliwość pełnego odzysku przewożonych płynów - mówi Kevin Fry, dyrektor ds. rozwoju technicznego transportu płynów masowych, Hillebrand. - Nasi klienci mają teraz możliwość bezpiecznego wyboru preferowanej metody napowietrzania lub mieszania bez konieczności wchodzenia do kontenera. Jak wynika z przeprowadzanych testów, w nowym flexitanku Pulse pozostaje dziesięć razy mniej osadów niż ma to miejsce w przypadku standardowych pojemników po wstrząśnięciu. - Możliwość rozładunku tak wymagającego rodzaju cieczy bez pozostawiania osadów we flexitanku daje nam satysfakcję z wprowadzenia rozwiązania, które w pełni odpowiada potrzebom zarówno klientów jak i dostawców usług logistycznych - podkreśla Kevin Fry.  

Flexitanki Pulse nie wymagają użycia dodatkowych urządzeń i dostępne są w różnych wersjach, w zależności od specyfiki przewożonych płynów i potrzeb transportowych klientów. Mogą być montowane wewnątrz kontenerów 20 - stopowych o pojemności do 24 tys. litrów. Ich wprowadzenie na rynek poprzedziły wielomiesięczne testy.

Hillbebrand ciągle rozwija technologię flexitanków
Flexitank Pulse jest kolejnym autorskim i innowacyjnym rozwiązaniem opracowanym przez ekspertów Hillebrand do wykorzystania w transportach masowych towarów płynnych. W tym roku operator wprowadził na rynek flexitanki do masowego transportu w warunkach chłodniczych i temperaturze otoczenia, w których wykorzystano opatentowaną technologię zapobiegającej nadmiernym ruchom płynów wewnątrz zbiornika. Rok wcześniej firma wprowadziła na rynek flexitanki instalowane do kontenerów chłodniczych, które, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, zmniejszają koszty transportu soków i napojów drogą morską o 25 proc. Z innych rozwiązań stosowanych przez Hillebrand w przewozie masowym płynów warto wymienić też, stosowany we flexitankach, unikatowy system automatycznego odpowietrzania, który zapewnia bezpieczeństwo transportu płynów fermentujących i wydzielających gazy, jak wino czy koncentraty owocowe.

Aby zobaczyć, jak działa nowy flexitank Pulse, zapraszamy do obejrzenia filmu:(źr. Hillebrand)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.