Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis uruchomił cyfrową platformę do projektowania wyposażenia magazynów

Prologis uruchomił Essentials Marketplace – europejską platformę on-line, która będzie wspierać klientów przy zakupie, wymianie lub modernizacji najważniejszego wyposażenia magazynu.

Platforma internetowa zawiera kluczowe produkty do konfiguracji magazynów oraz w pełni zarządzane usługi instalacyjne. Na terenie Europy Prologis zarządza nieruchomościami logistycznymi o łącznej powierzchni 18 mln mkw. To ogromna skala działalności, przy której kwestie wyposażenie magazynów i zapewnienie klientom wygodnego dostępu do niezbędnego wyposażenia staje się kluczowe. Na platformie Prologis Essentials Marketplace klienci mogą np. zmodernizować oświetlenie swojego magazynu przechodząc na inteligentne lampy LED z wbudowanymi czujnikami ruchu i światła dziennego. Tak samo jest w przypadku systemów regałowych, które można zmodernizować lub zaprojektować ich wymianę za pomocą nowej platformy, czy wymienić flotę wózków widłowych.

Oprócz funkcji dotyczących wyposażenia magazynu, Prologis planuje wprowadzić do platformy także system zarządzania nieruchomościami online (Facility Management) oraz centrum wsparcia klientów (Customer Resource Center).

(źr. Prlogis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.