Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis uruchomił cyfrową platformę do projektowania wyposażenia magazynów

Prologis uruchomił Essentials Marketplace – europejską platformę on-line, która będzie wspierać klientów przy zakupie, wymianie lub modernizacji najważniejszego wyposażenia magazynu.

Platforma internetowa zawiera kluczowe produkty do konfiguracji magazynów oraz w pełni zarządzane usługi instalacyjne. Na terenie Europy Prologis zarządza nieruchomościami logistycznymi o łącznej powierzchni 18 mln mkw. To ogromna skala działalności, przy której kwestie wyposażenie magazynów i zapewnienie klientom wygodnego dostępu do niezbędnego wyposażenia staje się kluczowe. Na platformie Prologis Essentials Marketplace klienci mogą np. zmodernizować oświetlenie swojego magazynu przechodząc na inteligentne lampy LED z wbudowanymi czujnikami ruchu i światła dziennego. Tak samo jest w przypadku systemów regałowych, które można zmodernizować lub zaprojektować ich wymianę za pomocą nowej platformy, czy wymienić flotę wózków widłowych.

Oprócz funkcji dotyczących wyposażenia magazynu, Prologis planuje wprowadzić do platformy także system zarządzania nieruchomościami online (Facility Management) oraz centrum wsparcia klientów (Customer Resource Center).

(źr. Prlogis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.