Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis uruchomił cyfrową platformę do projektowania wyposażenia magazynów

Prologis uruchomił Essentials Marketplace – europejską platformę on-line, która będzie wspierać klientów przy zakupie, wymianie lub modernizacji najważniejszego wyposażenia magazynu.

Platforma internetowa zawiera kluczowe produkty do konfiguracji magazynów oraz w pełni zarządzane usługi instalacyjne. Na terenie Europy Prologis zarządza nieruchomościami logistycznymi o łącznej powierzchni 18 mln mkw. To ogromna skala działalności, przy której kwestie wyposażenie magazynów i zapewnienie klientom wygodnego dostępu do niezbędnego wyposażenia staje się kluczowe. Na platformie Prologis Essentials Marketplace klienci mogą np. zmodernizować oświetlenie swojego magazynu przechodząc na inteligentne lampy LED z wbudowanymi czujnikami ruchu i światła dziennego. Tak samo jest w przypadku systemów regałowych, które można zmodernizować lub zaprojektować ich wymianę za pomocą nowej platformy, czy wymienić flotę wózków widłowych.

Oprócz funkcji dotyczących wyposażenia magazynu, Prologis planuje wprowadzić do platformy także system zarządzania nieruchomościami online (Facility Management) oraz centrum wsparcia klientów (Customer Resource Center).

(źr. Prlogis)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.