Dodaj ogłoszenie o pracy


DB Schenker otworzył pierwsze centrum logistyczne zasilane energią słoneczną

DB Schenker otworzył w Dubaju swoje pierwsze zasilane w pełni energią słoneczną centrum logistyczne o powierzchni 33 tys. mkw. Regionalne centrum dystrybucyjne DLC II znajduje się w obszarze logistycznym na południu Dubaju, w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum.

DLC II stanie się centralnym regionalnym centrum logistycznym na Bliskim Wschodzie dla klientów DB Schenker, w tym Unilever, głównego lokalnego partnera.
Budowa zasilanego w pełni energią słoneczną centrum logistycznego w Dubaju jest jednym z serii Eko Magazynów DB Schenker. Inne tego typu zielone magazyny znajdują się w Singapurze, Helsinkach, Klagenfurcie, Tilburgu i Dortmundzie. Ponadto magazyny DB Schenker są sukcesywnie wyposażane w oświetlenie LED.

Nowe centrum logistyczne w Dubaju z systemem kontrolującym temperaturę pozwala na składowanie 90 tys. europalet na powierzchni 33 tys. mkw. Dodatkowo na usługi o wartości dodanej (VAS) przeznaczona została antresola o powierzchni 3 tys. mkw. Portfolio usług centrum logistycznego obejmuje magazynowanie materiałów niebezpiecznych, różnego rodzaju VAS, dystrybucję i usługi dostawcze, jak również transport morski i lotniczy. DLC II znajduje się w jednej z najważniejszych stref wolnego handlu w regionie. Bezpośrednie połączenia z portu morskiego Jebel Ali i międzynarodowego portu lotniczego Al Maktoum umożliwiają szybki i efektywny transport. Wraz z zakończeniem DLC II zakończono drugi z trzech etapów planu rozwoju rozbudowy logistyki kontraktowej w Dubaju. Do 2021 r. DB Schenker stworzy tam powierzchnię logistyczną liczącą 80 tys. mkw.

(źr. DB Schenker)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.