Dodaj ogłoszenie o pracy


W M3 wdrożono chmurowe zarządzanie transportem - osiągnięto 35 proc. oszczędności

Spółka 3M, producent szerokiego wachlarza wyrobów, między innymi tworzyw sztucznych, materiałów ściernych czy elektronicznych, wdrożył chmurowe rozwiązanie do zarządzania transportem MIXMOVE Match. System pozwolił firmie obniżyć koszty logistyki aż o 35 proc.

Według badań CO3 (Collaboration Concept for Co-Modality), aż 72 proc. towarów w Europie przewożonych jest transportem drogowym. 20 proc. wszystkich pojazdów ciężarowych poruszających się na drogach jest pustych. Pozostałe wypełnione są zaledwie średnio w 50 proc. Niewykorzystana przestrzeń ładunkowa przekłada się na straty w wysokości od 100 do 300 miliardów euro rocznie.
- Branża TSL ma sporo do nadrobienia w kwestii cyfrowej transformacji w stosunku do np. sektora finansowego czy telekomunikacyjnego. Wynika to przede wszystkim z obawy poniesienia dużych inwestycji początkowych i trudnych procesów wdrożeniowych. Pilotażowe rozwiązanie chmurowe MIXMOVE Match umożliwia firmom produkcyjnym i spedytorom szybki i pewny sposób przejścia na technologię cyfrową, co w konsekwencji przekłada się na uzyskanie ogromnych oszczędności w procesie logistyki – mówi Knut Fredrik Ramstad, CEO Mixmove. – Nasze rozwiązanie pozwala śledzić pojedyncze przesyłki i zapewnia pełną przejrzystość procesów w całym łańcuchu dostaw – dodaje Knut Fredrik Ramstad.

MIXMOVE innowacyjne rozwiązanie współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej przeznaczone jest do optymalizacji łańcucha dostaw. Funkcjonuje ono w modelu Software as a Service (SaaS). Rozwiązanie integruje partnerów w całym procesie logistycznym zapewniając im bardziej efektywną współpracę Każdego miesiąca system obsługuje 2 mln jednostek ładunkowych.

System zakłada przewóz towarów od producenta do najbliższego centrum dystrybucyjnego. Tutaj towar od różnych dostawców umieszczany jest na paletach i w klatkach, a następnie trafia do długodystansowego pojazdu ciężarowego. Pełne ciężarówki poruszają się między centrami dystrybucji. W docelowym magazynie, pojazd jest przepakowywany do mniejszych samochodów i następnie trafia bezpośrednio do klienta. Dzięki lepszemu zarządzaniu przewożonymi towarami system pozwala zoptymalizować współczynnik wypełnienia pojazdów, dzięki czemu koszty transportu znacznie się zmniejszają. Pozwala ponadto dynamicznie planować i realizować wiele operacji w czasie rzeczywistym, a także monitorować na bieżąco cały łańcuch dostaw. Koncepcja jest zgodna ze standardami GS1. Rozwiązanie pozwoliło firmie 3M poprawić wskaźnik wykorzystania zasobów aż o 90% na dalekich trasach i zwiększyć dokładność dostaw, co skutkuje znacznym obniżeniem kosztów.
- Firmy chcące zdobyć przewagę nad konkurencją, muszą przejść na technologię cyfrową. MIXMOVE reprezentuje przyszłość globalnej logistyki. Nasza innowacyjna technologia jest kamieniem milowym i już dziś zmienia branżę. Podnosimy efektywność, redukujemy koszty, a w konsekwencji zmniejszamy także emisję dwutlenku węgla w transporcie – podsumowuje Knut Fredrik Ramstad.

(źr Mixmove)

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.