Dodaj ogłoszenie o pracy


Renault Trucks gotowy do sprzedaży pojazdów elektrycznych

Po 10 latach testów pojazdów w pełni elektrycznych w warunkach rzeczywistych eksploatacji w firmach partnerskich, Renault Trucks potwierdził wprowadzenie do sprzedaży gamy pojazdów elektrycznych od 2019 roku. Pojazdy w 100 proc. elektryczne są przeznaczone do pracy w obszarze miejskim i podmiejskim.

Jeśli chodzi o zrównoważony transport miejski, elektromobilność jest na pierwszym miejscu w strategii rozwoju pojazdów Renault Trucks. Samochody dostawcze o zerowej emisji spalin pomogą zachować lepszą jakość powietrza i zmniejszą poziom hałasu. W przyszłości pojazdy elektryczne będą jedynymi środkami transportu, które będą mogły poruszać się po centrach miast.

Renault Trucks już od 2009 roku inwestuje duże środki w badania i rozwój w zakresie elektromobilności, w tym przede wszystkim w testowanie pojazdów elektrycznych w warunkach rzeczywistych. Testy prowadzone były na pojazdach 100 proc. elektrycznych w segmencie ładowności od 12 t do 16 t (szybka dystrybucja) w firmach Guerlain, Stef w Carrefour, Nestlé i w grupie Delanchy. Pozwoliły zebrać kluczowe informacje na temat eksploatacji tego typu pojazdów, zachowania baterii, infrastruktury ładowania i obsługi elektrycznych aut. Dodatkowo, od 2010 roku, Renault Trucks ma w ofercie, pojazd elektryczny Maxity 4,5 t.

Sprzedaż dostawczaków elektrycznych ruszy już w 2019 roku. Obecnie, linia produkcyjna tych pojazdów jest w trakcie przygotowań w fabryce Renault Trucks w Blainville-sur-Orne w Normandii.

(źr. Renault Trucks)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.