Dodaj ogłoszenie o pracy


Renault Trucks gotowy do sprzedaży pojazdów elektrycznych

Po 10 latach testów pojazdów w pełni elektrycznych w warunkach rzeczywistych eksploatacji w firmach partnerskich, Renault Trucks potwierdził wprowadzenie do sprzedaży gamy pojazdów elektrycznych od 2019 roku. Pojazdy w 100 proc. elektryczne są przeznaczone do pracy w obszarze miejskim i podmiejskim.

Jeśli chodzi o zrównoważony transport miejski, elektromobilność jest na pierwszym miejscu w strategii rozwoju pojazdów Renault Trucks. Samochody dostawcze o zerowej emisji spalin pomogą zachować lepszą jakość powietrza i zmniejszą poziom hałasu. W przyszłości pojazdy elektryczne będą jedynymi środkami transportu, które będą mogły poruszać się po centrach miast.

Renault Trucks już od 2009 roku inwestuje duże środki w badania i rozwój w zakresie elektromobilności, w tym przede wszystkim w testowanie pojazdów elektrycznych w warunkach rzeczywistych. Testy prowadzone były na pojazdach 100 proc. elektrycznych w segmencie ładowności od 12 t do 16 t (szybka dystrybucja) w firmach Guerlain, Stef w Carrefour, Nestlé i w grupie Delanchy. Pozwoliły zebrać kluczowe informacje na temat eksploatacji tego typu pojazdów, zachowania baterii, infrastruktury ładowania i obsługi elektrycznych aut. Dodatkowo, od 2010 roku, Renault Trucks ma w ofercie, pojazd elektryczny Maxity 4,5 t.

Sprzedaż dostawczaków elektrycznych ruszy już w 2019 roku. Obecnie, linia produkcyjna tych pojazdów jest w trakcie przygotowań w fabryce Renault Trucks w Blainville-sur-Orne w Normandii.

(źr. Renault Trucks)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.