Dodaj ogłoszenie o pracy


Comarch udostępnił mikroprzedsiębiorcom darmowe systemy informatyczne do JPK

Zgodnie z przepisami Ministerstwa Finansów, od 1 stycznia 2018 roku najmniejsi przedsiębiorcy będą musieli co miesiąc, obowiązkowo przesyłać do urzędu skarbowego pliki JPK_VAT (Jednolitego Pliku Kontrolnego). Mimo, wysyłka JPK nastąpi dopiero od 26 lutego 2018 roku, już teraz warto zapoznać się z systemami informatycznymi. Przedsiębiorcy mają do wyboru dwa oprogramowania: Comarch ERP XT w modelu chmurowym oraz Comarch ERP Optima w wersji stacjonarnej. Obydwa rozwiązania obsługują JPK oraz są zgodne z aktualnymi przepisami prawa podatkowego.

Promocja obowiązuje do 15 grudnia 2017 roku. Udostępniane darmowo systemy Comarch ERP umożliwiają mikroprzedsiębiorcom wystawianie dokumentów sprzedażowych oraz generowanie, a następnie przesyłanie pliku JPK_VAT do bramki Ministerstwa Finansów. – Już od stycznia 2018 roku, każdy przedsiębiorca, będzie miał obowiązek comiesięcznego generowania i wysyłania pliku JPK_VAT do ministerstwa. Do właściwego wywiązania się z tego obowiązku potrzebny jest system informatyczny, dostosowany do wymogów prawa podatkowego. Dlatego przygotowaliśmy promocję, dzięki której mikrofirmy mogą bezpłatnie pozyskać program umożliwiający fakturowanie i pełną obsługę Jednolitego Pliku Kontrolnego. Systemy Comarch zostały sprawdzone przez ponad 100 tys. małych, średnich i dużych firm, które wysyłają JPK już od kilkunastu miesięcy. Przez cały ten okres na bieżąco monitorowaliśmy przebieg realizacji tych prac, kontaktowaliśmy się z klientami i wiemy, z jakimi problemami spotykają się w komunikacji z ministerstwem. W ten sposób zdobyliśmy bezcenna wiedzę, która pozwala nam ulepszać systemy, tak aby były jeszcze bardziej intuicyjne – mówi Paweł Dobrzyniecki, dyrektor sprzedaży w Comarch.
Systemy Comarch XT oraz Comarch Optima pozwalają przygotować struktury JPK_VAT, które obligatoryjnie każdy przedsiębiorca musi przesyłać do 25 dnia każdego miesiąca oraz dane z ksiąg rachunkowych (JPK_KR), wyciągi bankowe (JPK_WB), obrót magazynowy (JPK_MAG), faktury VAT (JPK_FA), składane tylko na wezwanie urzędu skarbowego w ramach czynności kontrolnych. Z systemów Comarch korzysta ponad 100 tys. firm i dla wielu przedsiębiorców są oprogramowaniem pierwszego wyboru. Co roku kilka tysięcy decyduje się na ich zakup. Mali i średni przedsiębiorcy najczęściej wybierają Comarch ERP Optima. Tylko w 2017 roku system zakupiło ponad 6 tys. firm, a w sumie z Optimy korzysta ich ponad 70 tys., z różnych branż i sektorów rynku. Z kolei Comarch XT to rozwiązanie dla dynamicznych przedsiębiorców. Dzięki wersji chmurowej przedsiębiorcy maja dostęp do danych z każdego miejsca, wystarczy tylko komputer lub urządzenie mobilne oraz połączenie internetowe. Dodatkowo XT jest dostępny w formie aplikacji na telefon komórkowy z systemem Android lub iOS. – Do tej pory wielu mikroprzedsiębiorców prowadziło księgowość w formie tradycyjnej, czyli papierowej. Teraz już będą musieli korzystać z systemów informatycznych. Wiemy, że dla wielu z nich może to stanowić pewien wydatek, dlatego nasza oferta pozwoli im wejść w świat elektronicznej dokumentacji bezpłatnie – dodaje Paweł Dobrzyniecki.

Program do obsługi plików JPK-VAT można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej producenta: www.jpkdlamikrofirmy.comarch.pl

Więcej o zmianach w JPK na stronie: https://www.comarch.pl/erp/zmiany-prawa/jednolity-plik-kontrolny/ 

(red./źr. Comarch)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.