Dodaj ogłoszenie o pracy


Światowy standard GS1 w kolejnej firmie - Grupa Raben wdrożyła GS1 XML!

Grupa Raben wdrożyła niezależny, globalny standard komunikacyjny GS1 XML służący do elektronicznej wymiany informacji pomiędzy kontrahentami. Wprowadzenie jednolitego standardu przyczyni się do obniżenia kosztów oraz skróci czas integracji systemów między partnerami biznesowymi.

Ze standardów GS1 mogą korzystać wszystkie przedsiębiorstwa będące uczestnikami łańcucha dostaw: producenci, dystrybutorzy, detaliści, czy operatorzy logistyczni. Wykorzystując standardy komunikacyjne GS1 wraz z uzgodnionymi komunikatami elektronicznej wymiany danych, jak np. instrukcja transportowa, czy statusy w transporcie, firmy z sektora TSL mogą ujednolicić informacje wysyłane do swoich klientów oraz zautomatyzować ich odbiór. Implementacja globalnego standardu GS1 XML sprawia, że zlecenia i inne komunikaty transportowe otrzymywane i przekazywane przez Grupę Raben mają jednolitą postać. Za sprawą stosowania nowego standardu firma poprawiła efektywność, dzięki automatyzacji procesu oraz zminimalizowała ryzyko wystąpienia błędów występujących przy generowaniu
i analizie dokumentów transportowych.
Korzyści z wprowadzenia GS1 XML:
• skrócenie integracji systemów między partnerami biznesowymi
• obniżenie kosztów projektów EDI (elektronicznej wymiany dokumentów)
• zwiększenie przejrzystości transakcji elektronicznych
• przyspieszenie obsługi błędów związanych z nieprawidłowymi danymi w komunikatach transportowych

- Operowanie standardami w elektronicznej wymianie informacji (EDI) niesie wymierne korzyści dla organizacji: skraca czas integracji, obniża jej koszt oraz sprawia, że proces integracji jest bardziej przewidywalny. Dobre standardy powinny być szczegółowo udokumentowane i zawierać jasne wskazówki wykorzystania. Powinny zarazem być ścisłe, aby minimalizować dowolność interpretacji, i elastyczne, aby nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku. W Grupie Raben wierzymy, że takim właśnie standardem w elektronicznej wymianie danych jest GS1 XML – komentuje Krzysztof Garstecki, EDI IT Manager w Grupie Raben.

- Globalne doświadczenie GS1, bazujące na wdrożeniach w 112 krajach, w których działamy, pozwala nam lokalnie wdrażać innowacyjne rozwiązania, takie jak elektroniczna wymiana dokumentów w kontekście komunikatów transportowych. Grupa Raben za sprawą implementacji światowego standardu może oferować teraz bezproblemową
i szybką integrację Klientów z własnym systemem IT. Wierzę, że to podstawa efektywnej komunikacji w łańcuchu dostaw – podsumowuje Agata Horzela , ekspert ds. standardów GS1 w branży TSL.

Więcej na temat standardów GS1 znajdziesz na stronie: https://www.gs1pl.org/

(źr. GS1)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.