Dodaj ogłoszenie o pracy


Widlak Stilla RX20 - bardziej ekonomiczny i ergonomiczny?

Model RX 20 jest najczęściej kupowanym wózkiem widłowym - informuje jego producent firma STILL. Od pozostałych modeli różni się większą ergonomicznością i bezpieczeństwem. Dzięki zastosowanej technologii Blue-Q zmniejsza zużycie energii nawet o 20%.
Elektryczne wózki widłowe cieszą się coraz większą popularnością na rynku, przyciągając klientów niższymi kosztami eksploatacji niż wózki z napędem spalinowym czy gazowym. Napęd wózka jest szczególnie istotny, kiedy prace przeładunkowe prowadzone są w zamkniętych halach i magazynach, gdzie decydującym czynnikiem jest brak emisji spalin i niski poziom hałasu.

 

Model RX 20 zwolenników zyskał dzięki przemyślanym rozwiązaniom optymalizujących jego pracę. Dwa napędy na przednie koła i udźwig od 1,5 do 2,0 ton sprawiają, że jest zastosować go można w każdym magazynie. Wózek dostępny jest zarówno  w wersji trzy- jaki i czterokołowej, a dzięki modułowej budowie istnieje możliwość dopasowania go do specyfiki miejsca pracy uwzględniając m.in. szerokość alejki między regałami, pojemność akumulatora czy wysokość przejazdu. Głównymi zaletami są dynamika jazdy, stałe, wysokie osiągi oraz wydajność. Zastosowane seryjnie rozwiązania w dziedzinie oszczędzania energii wydłużają okres pracy wózka na jedynym ładowaniu akumulatora - podczas 8-godzinnej zmiany dodatkowe międzyładowania nie są konieczne. Program Blue-Q zarządzający sterowaniem odbiorników elektrycznych, generuje oszczędności rzędu nawet 2500 EUR w skali 5 lat, bez uszczerbku dla mocy pojazdu.


Wózek RX20 został zaprojektowany pod kątem komfortu pracy operatora. Wdrożone rozwiązania zwiększające wygodę i bezpieczeństwo to m.in. wejście do kabiny wyposażone w antypoślizgową powierzchnię oraz regulacja wysokości kierownicy, której niewielkie wymiary pozwalają na sprawne i niewymagające dużych nakładów siły prowadzenie pojazdu. Kierowca ma także możliwość ustawienia pedałów zgodnie z własnymi preferencjami, a dzięki specjalnemu wyświetlaczowi posiada dostęp do informacji dotyczących kierunku jazdy, poziomu naładowania akumulatora czy godziny. Dzięki zainstalowanym reflektorom, sprawdza się w ciemnych pomieszczeniach lub podczas pracy po zmierzchu. Innowacją w dziedzinie bezpieczeństwa pracy jest także zastosowana po raz pierwszy w wózkach elektrycznych z udźwigiem od 1,5 t boczna wymiana baterii. Do usunięcia akumulatora zamiast dźwigu, używany jest ręczny wózek lub suwnica, dzięki czemu zminimalizowane zostało ryzyko wypadków.
(źr. STILL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.