Dodaj ogłoszenie o pracy


Plastikowa paleta typu euro dostępna już na polskim rynku

CHEP, wprowadził na polski rynek plastikową paletę typu euro. W Europie plastikowa paleta o wymiarze 1200 mm x 800 mm, obecna jest już od 15 lat. Paleta znajduje zastosowanie  przy obsłudze towarów wymagających specjalistycznych warunków przewożenia. Polskie firmy, od tego roku, testują nowy sprzęt i wprowadzają nośniki do swoich magazynów.

Plastikowa paleta CHEP typu euro, jest rozwiązaniem dla firm, których produkcja i transport musi odbywać się na nośnikach fitosanitarnych. Paleta jest wodoodporna, łatwa w czyszczeniu oraz odporna na działanie tłuszczy, kwasów oraz zapachów. Plastik użyty do produkcji nośnika jest gładki, dzięki czemu zachowuje wyższy standard higieniczny. Brak zagłębień, w których woda lub zanieczyszczenia mogą się odkładać, redukuje ryzyko skażenia produktu. Powierzchnia palety ze specjalnymi wypustkami antypoślizgowymi zapobiega przemieszczaniu się produktów w wilgotnych warunkach. Paleta jest w pełni kompatybilna ze skrzyniami i zasobnikami, dzięki czemu może tworzyć system nośników.
- CHEP jest firmą nieustannie rozwijającą się, która bada potrzeby rynku, a następnie wdraża narzędzia stanowiące odpowiedź na ich zapotrzebowanie. Ponadto, proponujemy naszym partnerom biznesowym rozwiązania i produkty zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i ekologii. Dbamy, aby materiały, z jakich wykonywane są wszystkie rodzaje palet, były wolne od zanieczyszczeń oraz w pełni recyklingowane– mówi Kinga Di Salvo country general manager CHEP Polska i kraje bałtyckie.
Mondi Poznań jako jedna z pierwszych polskich firm zdecydowała się przejść na system poolingu paletowego CHEP, wynajmując nośniki plastikowe.
- Współpracujemy z firmą CHEP od 2004 roku. Na początku były to drewniane palety typu euro, natomiast od tego roku rozszerzyliśmy współpracę o palety plastikowe o wymiarze euro (H1). Od momentu wspólnej decyzji o dodaniu kolejnego nośnika, bardzo szybko udało się ustalić warunki handlowe i przejść do działań operacyjnych – powiedział Zbigniew Sapała, head of logistics Dep, Mondi Poznań.

(źr. CHEP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.