Dodaj ogłoszenie o pracy


Ręczny wózek paletowy BT Lifter Toyota MH odznaczony iF Universal Desing

BT Lifter serii-L, kultowy wózek paletowy produkowany przez Toyota Material Handling Europe, otrzymał wyróżnienie iF Universal Design faworyta ekspertów 2016. Nagroda została przyznana podczas Creative Business Week, w Monachium, gdzie Lifter został zaprezentowany na wystawie wraz z innymi rekomendowanymi produktami Universal Design.

iF Universal Design oficjalnie przyznało wózkowi BT Lifter serii-L wyróżnienie w kategorii faworyt ekspertów 2016. BT Lifter został zaprojektowany przez szwedzkiego projektanta przemysłowego Rune Monö w 1967. Przez lata, kultowy design stał się podstawowym wzorcem dla wszystkich ręcznych wózków paletowych. Obecnie, BT Lifter jest produkowany zgodnie z Toyota Production System i posiada unikatową 99 letnią gwarancję. Tylko w ubiegłym roku, wózek ten zdobył również Japońską nagrodę Good Design Long Life Design 2015.

Nagroda została przyznana przez jury Universal Design, w którego skład wchodziło pięciu ekspertów: Chairperson Prof. Fritz Frenkler (f/p design), Verena Voppichler (Grupa BMW), Kyoko Tanaka (yellow design), Veronika Egger (design for all, Austria), and Prof. Wolfgang Sattler (Bauhaus Universität).
Jury brało pod uwagę, szereg kryteriów, by ogłosić swój werdykt: kompleksowość, elastyczność, prostota i intuicyjne użytkowanie, błąd tolerancji i bezpieczeństwo, zbywalność i potencjał rynkowy, wykonalność i innowacje, zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Wszystkie te kryteria zostały zbadane i przetestowane przez ekspertów podczas Creative Business Week w lutym w Monachium. Wydarzenie miało miejsce w Oskar von Miller Forum, gdzie wszystkie wyniki zostały opublikowane.

(źr. Toyota Material Handling)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.