Dodaj ogłoszenie o pracy


ViaToll udostępnił bezpłatną aplikację mobilną

Użytkownicy systemu viaTOLL mogą teraz korzystać z bezpłatnego narzędzia mobilnego dostępnego dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Dzięki aplikacji można między innymi sprawdzać stan salda, doładować konto i wyszukiwać Miejsca Obsługi Klienta.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wraz z operatorem systemu viaTOLL przeprowadzają badania wśród użytkowników systemu opłat drogowych aby zdefiniowali konkretne potrzeby. Ostatnie badania pokazały szerokie wykorzystanie przez kierowców oraz firmy transportowe urządzeń mobilnych. Stąd GDDKiA i viaToll  zdecydowali o rozpoczęciu prac nad specjalną aplikacją, przeznaczoną do zarządzania kontem w ramach systemu viaTOLL. W ostatnim czasie oprogramowanie pomyślnie przeszło szereg testów i od 18 listopada zostało oficjalnie udostępnione na platformie dystrybucji dla urządzeń z systemem operacyjnym Android – Google Play oraz iOS – Apple iTunes.
Aplikacja będzie oferować następujące funkcjonalności:
- dostęp do informacji o stanie salda konta przedpłaconego (w tym anonimowego konta viaAUTO),
- możliwość doładowania konta przy pomocy karty płatniczej lub flotowej,
- wytyczanie trasy do najbliższego Miejsca Obsługi Klienta,
- zestawienie podstawowych informacji o umowie.

Dodatkowo aplikacja została wyposażona w szereg funkcjonalności, które mają zapewniać najwyższy poziom ochrony zarówno danych osobowych, jak i samych transakcji doładowania konta. Programiści zastosowali między innymi mechanizm automatycznego wylogowania po ustalonym czasie, szyfrowane połącznie SSL oraz blokowanie na 30 min. po 20 nieudanych próbach logowania.
Obecnie aplikacja mobilna viaTOLL jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (min. wersja 2.3) oraz iOS (wersja min. 7.0). Można z niej korzystać zarówno na smartfonach, jak i tabletach. Równolegle prowadzone są prace nad wersją dla urządzeń z systemem Windows.

źr. viaTOLL

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.