Konto pracodawcy


Toyota wprowadza do Europy nową gamę wózków widłowych

Toyota Material Handling wprowadza na rynek europejski nową gamę elektrycznych wózków podnoszących  z platformą operatora. Nowe wózki BT Staxio serii P to 11 modeli o udźwigu od 1,2 do 2,0 ton, które dzielą wiele cech z wielokrotnie nagradzanym z samojezdnym wózkiem paletowym BT Levio serii P, dostępnym na rynku od ubiegłego roku.


Gama wózków BT Staxio SPE, przeznaczonych do transportu poziomego i układania w zastosowaniach o dużej intensywności pracy, zawiera odpowiedni model dla każdego zastosowania. Modele SPE120/140/160/200 ze stałymi ramionami nośnymi do obsługi palet otwartych, modele SPE120L/140L/160L/200L z podnoszonymi ramionami nośnymi do stosowania na nierównej powierzchni lub do obsługi podwójnych ładunków.

Kolejny model, to wózek z szeroko rozstawionymi  ramionami nośnymi SPE140S do pracy z paletami o różnych rozmiarach oraz dedykowane wózki do obsługi dwóch palet (SPE200DN/200D) ze specjalną wąską wersją do obsługi intensywnego ładowania i rozładowywania. Gama ta, dzięki dużej wszechstronności, umożliwia pracę w każdych warunkach.

Kompaktowe, niezawodne i przeznaczone do intensywnej eksploatacji wózki BT Staxio serii P osiągają wysokości podnoszenia rzędu 6 m – największe w klasie – i prędkość 10 km dla szybkiego transportu ładunków. Pozostałe właściwości zostały zwiększone w stosunku do poprzedniego modelu i są najlepsze w klasie. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii wózka, zapewniającej doskonałą stabilność podczas podnoszenia. SPE został zbudowany z myślą o operatorze: niski hałas i poziom wibracji, napęd i sterowanie 180°, ergonomiczny uchwyt oraz regulowana wysokość ramienia sterowania gwarantują, że praca z produktami tej serii to przyjemność.
Koncepcja TotalView, umożliwiająca doskonałą widoczność przez maszt na końcówki wideł znajdujące się na dowolnej wysokości, poprawia bezpieczeństwo. Rozwiązania z zakresu ochrony operatora, czyli składane osłony boczne, stałe osłony boczne lub oparcie oraz układ kontrolujący prędkość podczas pokonywania zakrętów pozwalają sprawnie i bezpiecznie obchodzić się z towarami.

Toyota Material Handling rozszerza jednocześnie gamę wózków BT Staxio serii W, prezentując 7 nowych modeli. Nowa paleta wózków pieszych SWE przystosowanych do intensywnej eksploatacji zawiera modele 1,4, 1,45, 1,6 oraz 2,0 tony. Gama oferuje te same właściwości w zakresie wydajności, niezawodności, bezpieczeństwa oraz ergonomii, co nowa wersja z platformą. Obie nowe serie są dostępne w wersji przeznaczonej do użytkowania w chłodni.
Wózki BT Staxio SPE i SWE nadają się do intensywnej eksploatacji i są wielozadaniowe. Skonstruowano je tak, aby pracowały w sposób szybki i produktywny, a także energooszczędny. Wózki te występują również w wersji baterii litowo-jonowej, w celu jeszcze lepszej optymalizacji energii i poprawienia efektywności kosztowej.

(źr. Toyota Material Handling)

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
Jak zarządzać łańcuchem dostaw po pandemii COVID-19?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Linie Emirates zwiększają ładowność, usuwając fotele z kabiny klasy ekonomiczne ...
DKV chce zwiększyć dostęp do strzeżonych parkingów dla aut ciężarowych
Kuehne+Nagel w Polsce podpisało wieloletni kontrakt z firmą Huel
CEVA Logistics rozpoczęła realizację planu ekspansji w Afryce
Pierwsze FLIRTy wjeżdżają na tory
Fracht FWO Polska dynamicznie rozwija transport morski kontenerów
GLS wprowadza na polski rynek rowery kurierskie
Innowacyjne rozwiązanie Hillebrand chroni beczki przed TCA w transporcie
Dachser Polska w nowej siedzibie w Strykowie k. Łodzi
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC