Konto pracodawcy


Toyota wprowadza do Europy nową gamę wózków widłowych

Toyota Material Handling wprowadza na rynek europejski nową gamę elektrycznych wózków podnoszących  z platformą operatora. Nowe wózki BT Staxio serii P to 11 modeli o udźwigu od 1,2 do 2,0 ton, które dzielą wiele cech z wielokrotnie nagradzanym z samojezdnym wózkiem paletowym BT Levio serii P, dostępnym na rynku od ubiegłego roku.


Gama wózków BT Staxio SPE, przeznaczonych do transportu poziomego i układania w zastosowaniach o dużej intensywności pracy, zawiera odpowiedni model dla każdego zastosowania. Modele SPE120/140/160/200 ze stałymi ramionami nośnymi do obsługi palet otwartych, modele SPE120L/140L/160L/200L z podnoszonymi ramionami nośnymi do stosowania na nierównej powierzchni lub do obsługi podwójnych ładunków.

Kolejny model, to wózek z szeroko rozstawionymi  ramionami nośnymi SPE140S do pracy z paletami o różnych rozmiarach oraz dedykowane wózki do obsługi dwóch palet (SPE200DN/200D) ze specjalną wąską wersją do obsługi intensywnego ładowania i rozładowywania. Gama ta, dzięki dużej wszechstronności, umożliwia pracę w każdych warunkach.

Kompaktowe, niezawodne i przeznaczone do intensywnej eksploatacji wózki BT Staxio serii P osiągają wysokości podnoszenia rzędu 6 m – największe w klasie – i prędkość 10 km dla szybkiego transportu ładunków. Pozostałe właściwości zostały zwiększone w stosunku do poprzedniego modelu i są najlepsze w klasie. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii wózka, zapewniającej doskonałą stabilność podczas podnoszenia. SPE został zbudowany z myślą o operatorze: niski hałas i poziom wibracji, napęd i sterowanie 180°, ergonomiczny uchwyt oraz regulowana wysokość ramienia sterowania gwarantują, że praca z produktami tej serii to przyjemność.
Koncepcja TotalView, umożliwiająca doskonałą widoczność przez maszt na końcówki wideł znajdujące się na dowolnej wysokości, poprawia bezpieczeństwo. Rozwiązania z zakresu ochrony operatora, czyli składane osłony boczne, stałe osłony boczne lub oparcie oraz układ kontrolujący prędkość podczas pokonywania zakrętów pozwalają sprawnie i bezpiecznie obchodzić się z towarami.

Toyota Material Handling rozszerza jednocześnie gamę wózków BT Staxio serii W, prezentując 7 nowych modeli. Nowa paleta wózków pieszych SWE przystosowanych do intensywnej eksploatacji zawiera modele 1,4, 1,45, 1,6 oraz 2,0 tony. Gama oferuje te same właściwości w zakresie wydajności, niezawodności, bezpieczeństwa oraz ergonomii, co nowa wersja z platformą. Obie nowe serie są dostępne w wersji przeznaczonej do użytkowania w chłodni.
Wózki BT Staxio SPE i SWE nadają się do intensywnej eksploatacji i są wielozadaniowe. Skonstruowano je tak, aby pracowały w sposób szybki i produktywny, a także energooszczędny. Wózki te występują również w wersji baterii litowo-jonowej, w celu jeszcze lepszej optymalizacji energii i poprawienia efektywności kosztowej.

(źr. Toyota Material Handling)

kobiety w logistyce
Kobiety w logistyce - DB Schenker Ukraina z nową dyrektor zarządzającą
Monika Duda dyrektorem zarządzającym DHL Supply Chain
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wieziesz ładunek do UK – pamiętaj o akredytacji w Border Force
Zgłoszenie celne a komunikaty IE599 i IE45 - o czym przedsiębiorca wiedzieć powini ...
Efekt pakietu mobilności – jak się do tego przygotować?
Zaległy urlop tylko do 30 września, udzielany także bez zgody pracownika
Rząd wprowadza pakiet Slim VAT – co to oznacza dla przedsiębiorców?
Jak wyłapać „czarne owce” – czy kontrole pracowników na home office będą s ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Przemysł w Europie będzie potrzebował ponad 11,5 mln mkw. powierzchni magazynowej
Nieruchomości magazynowe napędzają rynek inwestycyjny
COVID-19 przyspieszy rozwój sektora e-commerce w Europie o rok
Podatkowe znaki bezmyślności czyli banderole
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Grupa Rusak otwiera oddział w Słubicach
CEVA Logistics otwiera oddział w Kazachstanie
DB Schenker Technology Center Warsaw wyróżnione Great Place to Work
Brambels wdraża nowatorskie regeneratywne łańcuchy dostaw
DHL Express drugi wśród najlepszych miejsc pracy na świecie
Dachser poszerza ofertę połączeń czarterowych w okresie szczytu paczkowego
Volvo Trucks rozpoczyna klienckie testy elektrycznych samochodów ciężarowych
Praca zdalna zostanie, ale nie zastąpi biur, gdyż są nam potrzebne bardziej, niż ...
Poczta Polska rozbudowuje sieć automatów paczkowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC