Dodaj ogłoszenie o pracy


Volvo Trucks umożliwia monitorowanie lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym

Punktualność dostaw jest ważnym aspektem w każdej działalności transportowej, ale są i takie, w których stanowi ona zasadniczy warunek utrzymania kontraktu. Nowe rozwiązanie lokalizacyjne Volvo Trucks ”Lokalizacja Pojazdu+”, pozwala na monitorowanie pozycji geograficznej samochodu ciężarowego w czasie rzeczywistym, minuta po minucie. Stwarza tym samym niezbędne podstawy dla bardziej wydajnej logistyki. Najbardziej skorzystają na niej klienci realizujący zadania transportowe, w których decydują rolę odgrywa czas lub przewożący ładunki o dużej wartości.
Poza lokalizowaniem pojazdu w czasie rzeczywistym, rozwiązanie to umożliwia definiowanie obszarów geograficznych, tras lub całych terytoriów państw w celu otrzymywania wiadomości w chwili przekroczenia przez pojazd granic wyznaczonych obszarów. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w obiektach magazynowych, gdzie personel musi znać dokładny czas przybycia i wyjazdu samochodu ciężarowego, by odpowiednio zaplanować swoją pracę. W niektórych segmentach transportu usługa lokalizacji pojazdów zapewnia dodatkowe, innego rodzaju korzyści. W sytuacji, kiedy samochód ciężarowy zboczy z wytyczonej trasy w systemie aktywuje się alarm. Funkcjonalność ta podnosi ogólny poziom bezpieczeństwa kierowców przewożących ładunki o dużej wartości.
Lokalizacja Pojazdu+ stanowi rozszerzenie Dynafleet Lokalizacja Pojazdu – usługi dostępnej w ramach opracowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą Dynafleet.

(źr. Volvo Trucks)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.