Konto pracodawcy


Łatwiejsza jazda dzięki aplikacji Czas Pracy Kierowcy

Europejscy kierowcy mogą korzystać z nowego narzędzia Volvo Trucks, które ułatwi im przestrzeganie przepisów dotyczących czasu pracy. Zaktualizowana usługa Czas Pracy Kierowcy jest elementem Dynafleet – oferowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą. Czas Pracy Kierowcy wskazuje bezpośrednio na wyświetlaczu w kabinie dokładny moment rozpoczęcia przez kierowcę obowiązkowej przerwy.

Przerwy w jeździe i odpoczynek są niezbędne nie tylko z punktu widzenia wydajności pracy kierowcy i bezpieczeństwa jazdy  – stanowią także prawny obowiązek. Jednak europejskie przepisy w tym zakresie są mocno rozbudowane i skomplikowane. Definiują zarówno krótsze przerwy podczas jazdy, jak i dłuższe okresy odpoczynku: dobowe i tygodniowe. W tych warunkach łatwo o błąd, którego konsekwencją mogą być wysokie kary finansowe, zarówno dla kierowcy, jak i firmy transportowej.
– Nowa wersja usługi Czas Pracy Kierowcy, którą właśnie wprowadzamy na rynek, pozwala kierowcy monitorować swój czas jazdy bezpośrednio na wyświetlaczu w kabinie. Dzięki temu kierowca unika konsekwencji finansowych i może koncentrować się na wykonywanej pracy – mówi Jarkko Aine, specjalista ds. rozwiązań transportowych w Volvo Trucks.
Zaktualizowana usługa pokazuje czasy aktywności kierowcy na 7-calowym wyświetlaczu wbudowanym w deskę rozdzielczą, w kabinie. Tym samym kierowca może na bieżąco śledzić czas pracy i z dużym wyprzedzeniem planować czasy przerw i wypoczynku, by móc do maksimum wykorzystać dozwolony przepisami czas jazdy. Jeżeli kierowca postanowi podzielić swój łączny, 45-minutowy czas przerw na dwa okresy: 15- i 30-minutowy, system uwzględni ten fakt i odpowiednio skoryguje wskazania. Przede wszystkim jednak, system automatycznie uwzględnia skomplikowane zasady kompensacji czasu pracy, wskazując kiedy dokładnie należy odbyć pauzę dobową lub tygodniową.

Czas Pracy Kierowcy jest elementem oferowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą Dynafleet. Poza znacznie zwiększonym poczuciem pewności, jakie zapewnia kierowcy, usługa ułatwia także firmom transportowym nadzorowanie oraz planowanie zadań transportowych i tras przejazdu. Na portalu Dynafleet, gdzie dane o czasie pracy kierowców są przechowywane przez dwa lata, firma może sprawdzić, którzy dokładnie kierowcy są w stanie zrealizować nowe zlecenie bez ryzyka przekroczenia dozwolonego czasu jazdy.

Czas Pracy Kierowcy i Dynafleet
Czas Pracy Kierowcy jest usługą ułatwiającą kierowcy przestrzeganie zharmonizowanych przepisów UE dotyczących czasu jazdy i odpoczynku. Działa zgodnie z zapisami dyrektywy WE nr 561/2006. Czas Pracy Kierowcy wchodzi w skład Dynafleet, systemu zarządzania flotą, który pomaga kierowcom i firmom transportowym w jak najbardziej efektywnym użytkowaniu swoich pojazdów. Nowa wersja usługi Czas Pracy Kierowcy jest dostępna w nowym Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX. System Dynafleet grupuje w sobie szereg usług pomocnych w ograniczaniu zużycia paliwa i poprawie efektywność transportu. Aktualnie Dynafleet jest oferowany w Europie, Brazylii, Australii i Afryce Południowej. W chwili publikacji niniejszej informacji prasowej istniało 59 tys. subskrybentów Dynafleet.
System jest dostępny jako aplikacja na iPhone oraz na urządzenia z systemem Android.

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Pakiet mobilności – jeszcze nie wszystko stracone
Ponad 530 mld euro wydaje się w UE na zlecenia transportu towarów
Sezon urlopowy - trudny czas dla kierowców ciężarówek
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
MLP Group zakończyło budowę parku w Lublinie
Komfort w SEGRO Logistics Park Stryków
DB Schenker w Polsce otwiera nowy magazyn dla Nissens Automotive
Myto w Niemczech – pojazdy na gaz zwolnione z opłat!
Dachser prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania sztucznej inteligencji
Już wkrótce Czechy zmienią system myta
Padł historyczny rekord w przeładunkach Portu Gdańsk
Akademia Logistyki DHL zgromadziła rekordową liczbę uczestników
15 lat Kolei Mazowieckich
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC