Konto pracodawcy


Łatwiejsza jazda dzięki aplikacji Czas Pracy Kierowcy

Europejscy kierowcy mogą korzystać z nowego narzędzia Volvo Trucks, które ułatwi im przestrzeganie przepisów dotyczących czasu pracy. Zaktualizowana usługa Czas Pracy Kierowcy jest elementem Dynafleet – oferowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą. Czas Pracy Kierowcy wskazuje bezpośrednio na wyświetlaczu w kabinie dokładny moment rozpoczęcia przez kierowcę obowiązkowej przerwy.

Przerwy w jeździe i odpoczynek są niezbędne nie tylko z punktu widzenia wydajności pracy kierowcy i bezpieczeństwa jazdy  – stanowią także prawny obowiązek. Jednak europejskie przepisy w tym zakresie są mocno rozbudowane i skomplikowane. Definiują zarówno krótsze przerwy podczas jazdy, jak i dłuższe okresy odpoczynku: dobowe i tygodniowe. W tych warunkach łatwo o błąd, którego konsekwencją mogą być wysokie kary finansowe, zarówno dla kierowcy, jak i firmy transportowej.
– Nowa wersja usługi Czas Pracy Kierowcy, którą właśnie wprowadzamy na rynek, pozwala kierowcy monitorować swój czas jazdy bezpośrednio na wyświetlaczu w kabinie. Dzięki temu kierowca unika konsekwencji finansowych i może koncentrować się na wykonywanej pracy – mówi Jarkko Aine, specjalista ds. rozwiązań transportowych w Volvo Trucks.
Zaktualizowana usługa pokazuje czasy aktywności kierowcy na 7-calowym wyświetlaczu wbudowanym w deskę rozdzielczą, w kabinie. Tym samym kierowca może na bieżąco śledzić czas pracy i z dużym wyprzedzeniem planować czasy przerw i wypoczynku, by móc do maksimum wykorzystać dozwolony przepisami czas jazdy. Jeżeli kierowca postanowi podzielić swój łączny, 45-minutowy czas przerw na dwa okresy: 15- i 30-minutowy, system uwzględni ten fakt i odpowiednio skoryguje wskazania. Przede wszystkim jednak, system automatycznie uwzględnia skomplikowane zasady kompensacji czasu pracy, wskazując kiedy dokładnie należy odbyć pauzę dobową lub tygodniową.

Czas Pracy Kierowcy jest elementem oferowanego przez Volvo Trucks systemu zarządzania flotą Dynafleet. Poza znacznie zwiększonym poczuciem pewności, jakie zapewnia kierowcy, usługa ułatwia także firmom transportowym nadzorowanie oraz planowanie zadań transportowych i tras przejazdu. Na portalu Dynafleet, gdzie dane o czasie pracy kierowców są przechowywane przez dwa lata, firma może sprawdzić, którzy dokładnie kierowcy są w stanie zrealizować nowe zlecenie bez ryzyka przekroczenia dozwolonego czasu jazdy.

Czas Pracy Kierowcy i Dynafleet
Czas Pracy Kierowcy jest usługą ułatwiającą kierowcy przestrzeganie zharmonizowanych przepisów UE dotyczących czasu jazdy i odpoczynku. Działa zgodnie z zapisami dyrektywy WE nr 561/2006. Czas Pracy Kierowcy wchodzi w skład Dynafleet, systemu zarządzania flotą, który pomaga kierowcom i firmom transportowym w jak najbardziej efektywnym użytkowaniu swoich pojazdów. Nowa wersja usługi Czas Pracy Kierowcy jest dostępna w nowym Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX. System Dynafleet grupuje w sobie szereg usług pomocnych w ograniczaniu zużycia paliwa i poprawie efektywność transportu. Aktualnie Dynafleet jest oferowany w Europie, Brazylii, Australii i Afryce Południowej. W chwili publikacji niniejszej informacji prasowej istniało 59 tys. subskrybentów Dynafleet.
System jest dostępny jako aplikacja na iPhone oraz na urządzenia z systemem Android.

kobiety w logistyce
Karen Reddington nową prezes FedEx Express w Europie oraz CEO TNT
50 proc. kobiet w składzie nowego zarząd DB Cargo
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Wjazd do Wielkiej Brytanii już możliwy, ale…
Mandaty i taryfikatory w transporcie – jak jeździć w zgodzie z prawem?
Projekt rozporządzenia KE dla transportu drogowego w czasach pandemii
Zwolnienia grupowe w dobie pandemii - kiedy pracownikom należą się odprawy?
Wyroby medyczne czyli zamieszanie z procentami
Tarcza antykryzsowa - pułapki kryterium przychodowego. Będzie strata, ale ZUS płac ...
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Wakacje na „L4” – czy zabraknie rąk do pracy?
Jak zagraniczna sprzedaż może pomóc firmom w czasie pandemii? - komentarz DHL
Covid-19 wystawił na próbę światową logistykę – czy to rozwinie nearshoring?
Co dalej z kierowcami i jak cyfryzacja wpłynie na ich rynek pracy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
W Gdyni powstanie nowa droga do portu
CEVA Logistics i Miele przedłużają współpracę
VIVE Logistics nawiązało współpracę z Jeronimo Martins Polska
Największy magazyn centralny PepsiCo pracuje już na pełnych obrotach
DB Schenker otworzył w Sosnowcu magazyn Container Freight Station
ID Logistics wzmacnia współpracę z Lindt&Sprüngli
LPP wykorzystuje sztuczną inteligencję do kompletacji zamówień internetowych
Linie Emirates zwiększają ładowność, usuwając fotele z kabiny klasy ekonomiczne ...
DKV chce zwiększyć dostęp do strzeżonych parkingów dla aut ciężarowych
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC