Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe Volvo FE z kabiną Low Entry Cab już dostępne

Volvo Trucks poszerza swoją ofertę pojazdów Euro 6, wprowadzając na rynek model Volvo FE z niskowejściową kabiną Low Entry Cab (LEC). Volvo FE LEC zaprojektowano specjalnie z myślą o zastosowaniach, takich jak wywóz odpadów i miejski transport dystrybucyjny. Jest wyposażone w kabinę z nisko położonym wejściem, całkowicie płaską podłogą i miejscami siedzącymi dla czterech osób, zapewniającą doskonałą widoczność.
– Wymagania dotyczące efektywnego transportu odpadów i inteligentnych rozwiązań w obszarze miejskiego transportu dystrybucyjnego ciągle rosną. Dzięki nowemu Volvo FE LEC potrafimy jeszcze lepiej niż dotychczas spełniać potrzeby klientów. Na przykład, jesteśmy jedynym producentem samochodów ciężarowych, który oferuje śmieciarkę wyposażoną w niskowejściową kabinę i zautomatyzowaną skrzynię biegów jako alternatywę dla przekładni w pełni automatycznej. Volvo I-Shift zapewnia niższe zużycie paliwa, a dzięki swojej małej masie – także większą ładowność – mówi Pernilla Sustovic, menedżer ds. segmentu dystrybucyjnego w Volvo Trucks.

Nisko położone wejście
Pod względem konstrukcyjnym nowe Volvo FE LEC bazuje na modelu Volvo FE najnowszej generacji. Podwozie, układ napędowy, elementy sterujące i design są w obydwu tych pojazdach niemal identyczne. Tym co wyróżnia Volvo FE LEC jest niskowejściowa, przelotowa kabina. Stopień wejściowy znajduje się na wysokości zaledwie 530 mm nad jezdnią. Funkcja „przyklęku" pozwala zmniejszyć tę wysokość o kolejne 90 mm. Drzwi kabiny otwierają się o kąt 90 stopni, zaś jej podłoga jest całkowicie płaska. Kabina może być wyposażona nawet w trzy fotele dla pasażerów. Aby zapewnić kierowcy jak najlepszą widoczność, jego fotel jest wysunięty nieco do przodu. Obserwację otoczenia pojazdu ułatwiają również duże lusterka wsteczne i rampowe. W opcji dostępne są dodatkowe szyby boczne – w bocznych ścianach kabiny za drzwiami.

Praktyczne detale
– Volvo FE LEC zostało zaprojektowane z myślą o ułatwieniu codziennej pracy kierowcy i całej załodze. Dlatego wiele uwagi poświęciliśmy praktycznym detalom – informuje Lars Franck, menedżer produktu ds. oferty rozszerzonej w Volvo Trucks. Na przykład, funkcja „przyklęku” aktywuje się automatycznie po uruchomieniu hamulca postojowego, umożliwiając szybkie wygodne opuszczenie kabiny przez załogę. Można ją również włączać i wyłączać przełącznikiem znajdującym się na desce rozdzielczej. Obok fotela kierowcy znajduje się przyłącze pneumatyczne dla pistoletu pneumatycznego, którego można użyć do usunięcia kurzu i innych zanieczyszczeń z wnętrza kabiny. Za fotelem kierowcy przewidziano możliwość zamontowania gniazda elektrycznego 24 V – np. w celu zasilania chłodziarki. Przewidziano także miejsce do montażu wyświetlacza kamery cofania lub urządzenia wagowego, za pośrednictwem specjalnego uchwytu na dece rozdzielczej.

Ogólnoeuropejska homologacja dla pojazdu kompletnego
Nowe Volvo FE LEC otrzymało ogólnoeuropejską homologację dla pojazdu kompletnego. Spełnia zarówno normy europejskie i szwedzkie, jak i rygorystyczne normy Volvo Trucks dotyczące bezpieczeństwa zderzeniowego. Pojazd będzie miał swoją premierę na wystawie IFAT w Monachium, w dniach 5–9 maja br. IFAT to jedna z największych na świecie wystaw w branży ochrony środowiska i zagospodarowania odpadów.

(źr. Volvo Trucks)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.