Konto pracodawcy


Nowe Volvo FE z kabiną Low Entry Cab już dostępne

Volvo Trucks poszerza swoją ofertę pojazdów Euro 6, wprowadzając na rynek model Volvo FE z niskowejściową kabiną Low Entry Cab (LEC). Volvo FE LEC zaprojektowano specjalnie z myślą o zastosowaniach, takich jak wywóz odpadów i miejski transport dystrybucyjny. Jest wyposażone w kabinę z nisko położonym wejściem, całkowicie płaską podłogą i miejscami siedzącymi dla czterech osób, zapewniającą doskonałą widoczność.
– Wymagania dotyczące efektywnego transportu odpadów i inteligentnych rozwiązań w obszarze miejskiego transportu dystrybucyjnego ciągle rosną. Dzięki nowemu Volvo FE LEC potrafimy jeszcze lepiej niż dotychczas spełniać potrzeby klientów. Na przykład, jesteśmy jedynym producentem samochodów ciężarowych, który oferuje śmieciarkę wyposażoną w niskowejściową kabinę i zautomatyzowaną skrzynię biegów jako alternatywę dla przekładni w pełni automatycznej. Volvo I-Shift zapewnia niższe zużycie paliwa, a dzięki swojej małej masie – także większą ładowność – mówi Pernilla Sustovic, menedżer ds. segmentu dystrybucyjnego w Volvo Trucks.

Nisko położone wejście
Pod względem konstrukcyjnym nowe Volvo FE LEC bazuje na modelu Volvo FE najnowszej generacji. Podwozie, układ napędowy, elementy sterujące i design są w obydwu tych pojazdach niemal identyczne. Tym co wyróżnia Volvo FE LEC jest niskowejściowa, przelotowa kabina. Stopień wejściowy znajduje się na wysokości zaledwie 530 mm nad jezdnią. Funkcja „przyklęku" pozwala zmniejszyć tę wysokość o kolejne 90 mm. Drzwi kabiny otwierają się o kąt 90 stopni, zaś jej podłoga jest całkowicie płaska. Kabina może być wyposażona nawet w trzy fotele dla pasażerów. Aby zapewnić kierowcy jak najlepszą widoczność, jego fotel jest wysunięty nieco do przodu. Obserwację otoczenia pojazdu ułatwiają również duże lusterka wsteczne i rampowe. W opcji dostępne są dodatkowe szyby boczne – w bocznych ścianach kabiny za drzwiami.

Praktyczne detale
– Volvo FE LEC zostało zaprojektowane z myślą o ułatwieniu codziennej pracy kierowcy i całej załodze. Dlatego wiele uwagi poświęciliśmy praktycznym detalom – informuje Lars Franck, menedżer produktu ds. oferty rozszerzonej w Volvo Trucks. Na przykład, funkcja „przyklęku” aktywuje się automatycznie po uruchomieniu hamulca postojowego, umożliwiając szybkie wygodne opuszczenie kabiny przez załogę. Można ją również włączać i wyłączać przełącznikiem znajdującym się na desce rozdzielczej. Obok fotela kierowcy znajduje się przyłącze pneumatyczne dla pistoletu pneumatycznego, którego można użyć do usunięcia kurzu i innych zanieczyszczeń z wnętrza kabiny. Za fotelem kierowcy przewidziano możliwość zamontowania gniazda elektrycznego 24 V – np. w celu zasilania chłodziarki. Przewidziano także miejsce do montażu wyświetlacza kamery cofania lub urządzenia wagowego, za pośrednictwem specjalnego uchwytu na dece rozdzielczej.

Ogólnoeuropejska homologacja dla pojazdu kompletnego
Nowe Volvo FE LEC otrzymało ogólnoeuropejską homologację dla pojazdu kompletnego. Spełnia zarówno normy europejskie i szwedzkie, jak i rygorystyczne normy Volvo Trucks dotyczące bezpieczeństwa zderzeniowego. Pojazd będzie miał swoją premierę na wystawie IFAT w Monachium, w dniach 5–9 maja br. IFAT to jedna z największych na świecie wystaw w branży ochrony środowiska i zagospodarowania odpadów.

(źr. Volvo Trucks)

kobiety w logistyce
Coraz więcej kobiet w zawodzie kierowcy pojazdu ciężarowego
Bądźmy Sobą – o różnorodności i wartościach na 8. FORUM KOBIET W LOGISTYCE
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w drogowych kontrolach technicznych
Ubezpieczenie cargo – co powinieneś wiedzieć?
Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?
Wyjęcie karty z tachografu – kiedy kierowca może to zrobić?
Europejski Urząd ds. Pracy - będzie kontrolować polskich kierowców w Europie
Bezpieczna podróż naszych dzieci w wakacje – jak o to zadbać?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Pakiet mobilności – jeszcze nie wszystko stracone
Ponad 530 mld euro wydaje się w UE na zlecenia transportu towarów
Sezon urlopowy - trudny czas dla kierowców ciężarówek
Tureckie sklepy powalczą o polskich klientów - debiutują zagraniczne platformy handlowe
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
MLP Group zakończyło budowę parku w Lublinie
Komfort w SEGRO Logistics Park Stryków
DB Schenker w Polsce otwiera nowy magazyn dla Nissens Automotive
Myto w Niemczech – pojazdy na gaz zwolnione z opłat!
Dachser prowadzi badania nad możliwościami wykorzystania sztucznej inteligencji
Już wkrótce Czechy zmienią system myta
Padł historyczny rekord w przeładunkach Portu Gdańsk
Akademia Logistyki DHL zgromadziła rekordową liczbę uczestników
15 lat Kolei Mazowieckich
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC