Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejna firma telematyczna dołącza do TC eMap® TimoCom

Kolejny polski dostawca systemów telematycznych od kilku tygodni współpracuje z TimoCom. Klienci firmy FrameLOGIC, którzy posiadają dostęp do oprogramowania TimoCom, mogą monitorować pozycje swoich pojazdów w TC eMap®.

O FrameLOGIC  to wrocławska firma od ponad dekady wspiera przedsiębiorstwa z różnych branż, zapewniając im najwyższą jakość usług i realne korzyści biznesowe. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że FrameLOGIC posiada obecnie najdokładniejszy na rynku europejskim moduł kontroli paliwa Fuel Control (do 1,5 proc. wielkości zbiornika w warunkach drogowych). Dzięki temu właściciele kilkunastu tysięcy pojazdów, które są obecnie objęte rozwiązaniem FrameLogic, notują wymierne korzyści w postaci znacznych oszczędności.

Zintegrowanie systemu FrameLogic z oprogramowaniem TimoCom pozwala użytkownikom narzędzi tych firm na prostsze i wydajniejsze zarządzanie. Aby przewoźnik mógł monitorować pozycję swoich pojazdów, wyposażonych w system FrameLOGIC, wystarczy, że wpisze w TC eMap® swój login i hasło. Co więcej, widok na bieżącą pozycję ciężarówek może, w niezwykle prosty sposób, udostępnić nadawcom towarów. Dzięki temu będą mogli oni bezproblemowo lokalizować swoje ładunki, a czasochłonne połączenia telefoniczne z usługodawcą transportowym przestaną być konieczne.
Obecnie z TC eMap® zintegrowanych jest już kilkanaście tysięcy pojazdów. Program pozwala na znaczne zwiększenie transparentności przewozów, a co za tym idzie ich bezpieczeństwa.

(źr. za inf. TimoCom)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.