Dodaj ogłoszenie o pracy


TRONIK dołączył do systemów TC eMap® Timocom

Firma Tronik dołączyła do grona dostawców telematycznych, których systemy zostały zintegrowane z TC eMap® firmy TimoCom.  Dzięki temu osoby korzystające z rozwiązań polskiego producenta oprogramowania i urządzeń GPS oraz giełdy TC Truck&Cargo® mogą lokalizować swoje pojazdy na innowacyjnej mapie, która
Przedsiębiorstwo Tronik od lat specjalizuje się w monitoringu logistycznym. Konsekwencją tego wieloletniego doświadczenia jest system GPS Atrax. Dzięki niemu firmy transportowe mogą liczyć m.in. na: obniżenie norm zużycia paliwa, kontrolę czasu pracy kierowców czy pomiar temperatury w chłodniach. Co ważne, Tronik jest autorem oraz producentem całego systemu (zarówno sprzętu jak i oprogramowania), dlatego też jej produkty i usługi mogą być modyfikowane pod kątem potrzeb klientów.
Więcej możliwości
Zintegrowanie systemu GPS Atrax z TC eMap® daje użytkownikom obu narzędzi nie tylko szansę na wygodniejsze monitorowanie pozycji pojazdów, ale również na tworzenie tzw. udostępnień. Wystarczy, że wpiszą oni do programu numer TimoCom ID kontrahenta, któremu chcą umożliwić, przez określony czas, uzyskanie widoku na pozycję pojazdu z jego ładunkiem.
Firma "RS TRANS Transport i Spedycja Międzynarodowa" z siedzibą w Legionowie od lat korzysta zarówno z oprogramowania TimoCom, jak i systemu GPS Atrax firmy Tronik. Połączenie obu programów znacznie usprawniło pracę spedytorów. - Dzięki TC eMap® przyspieszyliśmy proces podejmowania decyzji o podjęciu ładunku, mamy możliwość rzeczywistego oszacowania czasu dojazdu, a także podnieśliśmy jakość świadczonych usług poprzez udostępnianie kontrahentom widoku na pozycje pojazdów - mówi Grzegorz Redlicki, współwłaściciel "RS TRANS Transport i Spedycja Międzynarodowa".
Bezpłatny test
Oprogramowanie TimoCom: giełdę TC Truck&Cargo®, platformę przetargową TC eBid® oraz nowy TC eMap® można testować bezpłatnie przez 4 tygodnie. Jest to czas, w którym przedsiębiorstwa mogą dokonać swoistego przeglądu rynku. Aktywne poszukiwanie ofert oraz zgłaszanie swoich ładunków bądź pustych przestrzeni ładunkowych już od samego początku przynosi użytkownikom wymierne efekty finansowe.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.