Dodaj ogłoszenie o pracy


TMS i giełda ładunków w jednym – partnerstwo Teleroute oraz interLAN

Giełda Transportowa Teleroute i interLAN - producent systemów informatycznych dla branży TSL  poinformowali rozpoczęciu współpracy i pierwszym tego typu partnerstwie na rynku polskim.

Teleroute rozpoczął współpracę z firmą interLAN, polskim producentem oprogramowania klasy TMS. Dla użytkowników obu rozwiązań, oznacza to koniec podwójnego wpisywania danych dotyczących zleceń przyjętych do realizacji. Od grudnia 2013 r. każdy spedytor wprowadzając zlecenie do systemu interLAN SPEED, ma możliwość skorzystania z automatycznego eksportu danych bezpośrednio na platformę Teleroute. To pierwsza taka integracja pomiędzy dostawcą oprogramowania do zarządzania transportem a giełdą ładunków w Polsce.

Celem integracji platformy transportowej Teleroute oraz oprogramowania interLAN było usprawnienie oraz zautomatyzowanie przepływu informacji pomiędzy systemami. Redukcja czasu związanego z podwójnym wprowadzaniem tych samych danych, podniesienie jakości obsługi Klientów oraz wzrost wydajności i organizacji pracy to podstawowe korzyści wynikające z integracji.
- Podjęcie współpracy z giełdą ładunków stanowi kolejny, ważny krok w naszych dążeniach do maksymalizacji korzyści dla użytkowników naszych rozwiązań, polegających m.in. na optymalizacji i usprawnieniu pracy. To dla nich tworzony jest system SPEED - podkreśla Patryk Grzelak, dyrektor zarządzający interLAN.
(źr. za inf. Interlan)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.