Konto pracodawcy


Archiwizacja danych z tachografu – z nowym TIS-Web 4.2

Drabpol wdraża drugą wersję oprogramowania TIS Web 4.2., pierwszego w Polsce internetowego programu do archiwizacji, wizualizacji i analizy danych pobranych z tachografów (cyfrowych i analogowych) oraz kart kierowcy. Wraz z nią pojawiły się zmiany, które niosą jeszcze więcej korzyści dla użytkowników oraz  kierowców.

Nowe funkcje TIS Web 4.2 to:

• Aplikacja na urządzenia mobilne Fleet App 1.3

Dzięki niej  i TIS-Web 4.2 kierowca może oznaczać szczegółowe informacje o pojeździe. Odbywa się to poprzez oznaczenie  informacji o pojeździe ,  takich jak: poziom oleju, światła stopu, poziom wody itd. – jako czerwone (alert) lub zielone (wszystko ok ). Z  tą funkcjonalnością zarządca floty dostaje wczesne informacje o usterkach  pojazdu i  dzięki nim jeszcze  przed powrotem pojazdu do bazy może przygotować serwis, dotyczący  podanych   przez kierowcę usterek. Dzięki aplikacji Fleet App 1.3 na ekranie smartfona, kierowca może zdefiniować aktualne załadowanie pojazdu. Ta informacja zostanie wyświetlona zarządcy floty w funkcji śledzenia na TIS-Web Mapy. Pozwoli to  zarządzającemu flotą na wybór właściwego pojazdu do odebrania towaru w oparciu o trzy najważniejsze dane tj. pozycja od miejsca docelowego, pozostały czas pracy i miejsce w pojeździe. Nowa aplikacja Flotowa umożliwia użytkownikowi wysyłanie ze smartfona dziennych sprawdzeń/raportów z pojazdów i informacji z  VDO Counter -bezpośrednio do oprogramowania TIS-Web. Dane z VDO Counter są automatycznie wysyłane co 5 minut. Aplikacja może również być skonfigurowana tak, aby wysyłać dane o lokalizacji pojazdu ze smartfona przez cały czas kiedy jest on podłączony do tachografu DTCO poprzez urządzenie VDO Smartlink.

• Usługi komunikacji

Wszystkie wprowadzone przez kierowców sprawdzenia pojazdu mogą być zobrazowane poprzez TIS-Web. Na tablicy w TIS-Web Communicator  użytkownik może widzieć informacje dot. sprawdzenia pojazdu , jak również status wiadomości. Pozwala to zarządzającemu flotą na szybsze uzyskanie informacji i reakcję, gdy ta leży po jego stronie. Nowa usługa TIS-Web Communicatora umożliwia przesyłanie dwukierunkowych wiadomości z TIS-Weba do smartfona kierowcy za pomocą najnowszej aplikacji TIS-Web Fleet. Korzyścią w stosunku do ogólnodostępnych programów komunikacyjnych na smartfony jest brak możliwości wyłączenia na telefonie potwierdzenia odczytania i automatyczne wyświetlanie tych informacji w TIS-Web.

• Usługa lokalizacji

Nowa, dostępna w TIS-Web usługa lokalizacji pobiera informacje o położeniu pojazdu ze specjalnego pliku VDO z tachografu DTCO (wersja 2.1 i wyższa) – i wyświetla położenie pojazdu na mapie.Dla niższych wersji tachografu DTCO, dane o położeniu pojazdu wysyłane  są ze smartfona do TIS Web przy wykorzystaniu aplikacji Fleet App 1.3 na smartfonie , połączonym z DTCO za pomocą SmartLink. Ta funkcja pozwala zarządzającemu flotą znaleźć optymalny pojazd do pracy.

• Śledzenia za pomocą GeoLoc

Bazując na zarchiwizowanych zapisach tras z DTCO 2.1 w usłudze DMM, trasa może zostać zwizualizowana na mapie w „TIS-Web usługa lokalizacji”. DTCO  w połączeniu ze smartfonem (dzięki DTCO SmartLink ) pozwala na śledzenie pojazdu w czasie rzeczywistym bądź za pomocą Geoloc (zamontowanym przykładowo jako drugi niezależny sygnał prędkości obok nadajnika),  na zapis pozycji i jej historyczne odtworzenie po pobraniu danych z tachografu. Dzięki temu zarządzający  flotą może dowiedzieć się,  gdzie był jego kierowca/pojazd i to bez dodatkowych kosztów transmisji danych .

(źr. DRABPOL) 

kobiety w logistyce
Ellina Lolis country managerem JF Hillebrand – operatora logistycznego rynku napojów i alkoholi
Polka awansowała w globalnej strukturze Grupy GEFCO
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Do czego polski przewoźnik ma najwięcej pytań?
Dachser radzi jak przygotować się na twardy Brexit
Jak przygotować kierowcę do kontroli?
Prowadzisz magazyn – lepiej sprawdź czy masz instrukcję bhp prac transportowych
Jak obniżyć koszty operacyjne firm?
Duże zmiany na rynku transportów do 3,5
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Kondycja polskiego transportu drogowego będzie słabnąć?
Cofnięty licznik plagą na polskim rynku samochodów używanych?
Czy na rynku nieruchomości logistycznych czekają nas kolejne rekordy – Prologis prognozuje rok 2019
10 lat rynku magazynowego w Polsce i 10 zmiennych, które znaczyły najwięcej
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
Grupa Fracht otwiera nowe oddziały w Afryce
Nowi właściciele i nowe plany rozwoju DCT Gdańsk
DB Schenker modernizuje sieć krajową wdrażając 800 nadwozi wymiennych
Gefco uruchomiło przewozy kolejowe towarów ADR do Chin
Agility podsumowało 2018 rok
Prologis stworzył nowy rodzaj umowy najmu powierzchni magazynowej
7R ruszyło z kolejną inwestycją na Śląsku
Robot zamiast kuriera - FedEx Express wprowadza nowe rozwiązanie w dostawach ze skle ...
Ladies' Winter Tea 2019
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC