Dodaj ogłoszenie o pracy


Goodyear wprowadzi system e-Job w całej Europie

Goodyear wprowadzi w całej Europie nowy elektroniczny system rejestracyjny e-Job, który znajdzie zastosowanie w mobilnym zarządzaniu oponami. Decyzja o jego wprowadzeniu zapadła po przeprowadzeniu testów, w ramach których system wykonał 3000 zadań na terenie Belgii i Wielkiej Brytanii.

e-Job jest częścią internetowego programu zarządzania oponami Goodyear FleetOnlineSolutions Mobile (FOS Mobile). Dzięki nowemu systemowi specjaliści od montażu opon na miejscu rejestrują wszystkie niezbędne dane do realizacji zadania. Narzędzie to daje możliwość wykonania zdjęć i działa szybciej oraz dokładniej niż wcześniejsze rozwiązania. Zgromadzone informacje są następnie przekazywane bezpośrednio z urządzenia ręcznego na stronę internetową FOS, na której klient ma do nich dostęp niemal natychmiast. W tradycyjnym systemie serwisanci zapisują informacje techniczne o oponie na papierowych arkuszach, z których następnie wprowadzają je do komputerów. Mobilny system nie tylko zwiększa wydajność, oszczędzając czas podczas realizacji zadania, ale także zmniejsza ryzyko pomyłek związanych z ręcznym wpisywaniem danych.

Kolejną korzyścią dla flot jest natychmiastowy dostęp do wszystkich zakończonych zadań na stronie internetowej FOS. Mobilny system może również rejestrować do trzech zdjęć każdej zdjętej opony dzięki funkcji aparatu. Funkcja ta okazała się bardzo popularna wśród operatorów flot, testujących pilotażową wersję systemu, ponieważ daje natychmiastową wizualizację wszystkich zadań ukończonych z pomocą e-Job w dowolnym miejscu.
Mobilny system był testowany między innymi przez floty w Belgii i Wielkiej Brytanii, a wkrótce zostanie wprowadzony w całej Europie. Umożliwi to klientom Goodyeara dołączenie do programu i stanowi pierwszy krok na drodze do pełnej implementacji udoskonalonego systemu zarządzania oponami, którą firma przeprowadzi w najbliższych kilku miesiącach pod nazwą Fleet Online Next Generation.
za info Goodyear

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.