Dodaj ogłoszenie o pracy


Renault Trucks w Księdze Rekordów Guinessa

 

 

6 i 7 lipca, plac Bellecour w Lyonie, zamienił się w niezwykłe widowisko. Powstało tam bowiem największe drukowane działo 3-D w dziedzinie sztuki ulicznej (ang. Street Art.). Tym samym, grafiki przedstawiające pojazdy Renault Trucks trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa. W ten sposób, francuski producent uczcił wraz z mieszkańcami Lyonu wprowadzenie na rynek nowej gamy pojazdów.

Ogromne zadrukowane płachty zostały zainstalowane na największym rynku w mieście. Istota owego dzieła polega na grze perspektywą, bowiem widz musi stanąć w odpowiednim miejscu, aby to, na co patrzy nabrało trójwymiarowości. Jedna z zaprezentowanych grafik ma powierzchnię 4,227,5 m², dzięki czemu zakwalifikowała się do Księgi Rekordów Guinnessa jako “największa anamorfoza na świecie”. Certyfikat poświadczający ten wynik został wręczony Prezesowi Renault Trucks, Brunowi Blin.

 

 

(źr. Renault Trucks)

 


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.