Dodaj ogłoszenie o pracy


Renault Trucks w Księdze Rekordów Guinessa

 

 

6 i 7 lipca, plac Bellecour w Lyonie, zamienił się w niezwykłe widowisko. Powstało tam bowiem największe drukowane działo 3-D w dziedzinie sztuki ulicznej (ang. Street Art.). Tym samym, grafiki przedstawiające pojazdy Renault Trucks trafiły do Księgi Rekordów Guinnessa. W ten sposób, francuski producent uczcił wraz z mieszkańcami Lyonu wprowadzenie na rynek nowej gamy pojazdów.

Ogromne zadrukowane płachty zostały zainstalowane na największym rynku w mieście. Istota owego dzieła polega na grze perspektywą, bowiem widz musi stanąć w odpowiednim miejscu, aby to, na co patrzy nabrało trójwymiarowości. Jedna z zaprezentowanych grafik ma powierzchnię 4,227,5 m², dzięki czemu zakwalifikowała się do Księgi Rekordów Guinnessa jako “największa anamorfoza na świecie”. Certyfikat poświadczający ten wynik został wręczony Prezesowi Renault Trucks, Brunowi Blin.

 

 

(źr. Renault Trucks)

 


Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.