Konto pracodawcy


Widlak - STILL RX70 Hybrid nagrodzony za niskie zużycie energii

Wózek widłowy STILL RX 70 Hybrid zdobył międzynarodową nagrodę w kategorii czołowych wózków widłowych z przeciwwagą o udźwigu do 3,5 t. Jury konkursu doceniło jego niskie zużycie energii i innowacyjność.

International Forklift Truck of the Year Award (IFOY), czyli międzynarodowa nagroda dla wózka widłowego roku, to prestiżowe wyróżnienie przyznawane pod patronatem niemieckiego Ministerstwa Ekonomii i Technologii przez jury złożone z dziennikarzy logistycznych z całej Europy, m.in. z Rumunii, Szwecji, Austrii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Europę Środkową w tym gronie reprezentował Sebastian Śliwieński, redaktor naczelny polskiego Warehouse Monitor.

Wszystkie maszyny biorące udział w konkursie były sprawdzane zgodnie ze standardem Andersom Test. Próbie zostały poddane efektywność kosztowa i energetyczna, trwałość, bezpieczeństwo, ergonomia i design pojazdów. Na tej podstawie jury wydało werdykt. Głównym argumentem przemawiającym za wyborem RX 70 Hybrid był poziom kosztów obsługi deklasujący inne wózki spalinowe. W przeprowadzonych na potrzeby konkursu testach, przeciętne spalanie wyróżnionej maszyny było o 30% niższe niż u konkurencji. Tak wysoki poziom oszczędności wynika z zastosowania kondensatorów UltraCaps. Gromadzą i oddają one do systemu napędowego energię odzyskaną z hamowania. dodatkowe źródło zasilania pozwala zwiększyć moc silnika, dzięki czemu kierujący RX 70 Hybrid operator ma wrażenie, jak gdyby jeździł wózkiem elektrycznym.

Dodatkowo, pojazd jest seryjnie wyposażony w system inteligentnego sterowania napędem Blue-Q. Uruchomienie programu oszczędnej eksploatacji dostosowuje pracę silnika do bieżących zadań i pozwala na dalsze oszczędności energii, nie tracąc przy tym na wysokiej wydajności. Zmniejszenie spalania przyczynia się w znacznym stopniu do spadku emisji dwutlenku węgla. RX70 Hybrid jest więc jednocześnie rozwiązaniem  proekologicznym. Tym bardziej, że 95 proc. materiałów wykorzystanych w produkcji wózka pochodzi z recyklingu.

Jury zwróciło również uwagę na ergonomię i adaptowalność RX 70 Hybrid. W zależności od preferencji operatora, sterowanie masztem i regulowanie jego wysokości możliwe jest przy pomocy joysticka, konwencjonalnej dźwigni lub mini-dźwigni. Elektryczno-hydrauliczny system podnośnikowy zapewnia precyzję zarówno w wypadku pełnego obciążenia, jak i pustych wideł pozwalając na pobieranie i odkładanie ładunku z milimetrową dokładnością.
Poza prestiżową nagrodą i tytułem wózka roku 2013, międzynarodowy zespół ekspertów doceniając walory Still RX 70 Hybrid, uznał, że „wyznacza on kierunek rozwoju branży, przenosząc równowagę między ekologią i ekonomią na zupełnie nowy poziom”.

(źr. STILL)

 

Zobacz także:
kobiety w logistyce
8. Forum Kobiet w Logistyce już 20 maja!
Women in Work Index 2019 – Polska na 8. miejscu w rankingu PwC
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Jak sprzedać ofertę pracy dla handlowca?
Koszty wdrożenia cyfrowego tacho
Czwarta zmiana – co wiedzieć powinieneś o cyfrowym tachografie
Uwaga na świąteczne zakazy ruchu dla ciężarówek w UE!
Czym firmy z sektora MŚP motywują swoich pracowników?
Dmuchanie w gwizdek, czyli jak walczyć z oszustwami i korupcją w firmie
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Spada liczba upadłości firm
10 lat sukcesu rynku magazynowego we Wrocławiu i co dalej?
HR-owcy w Polsce nie znają pojęcia wellbeing!
Europosłowie przegłosowali tachografy w busach
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
To jest jubileusz – 175 lat JF Hillebrand na rynku logistyki alkoholi i napojów!
Raben zwiększa udziały i wzmacnia pozycję na rynku włoskim
Urządzenia ratownicze z Polski na Tasmanię – ciekawa dostawa Agility Logistics
Grupa Gefco rozwija współpracę z BWI
Ruszyła budowa 7R Park Rzeszów
InPost otwiera kolejną sortownię
Wyniki UPS za pierwszy kwartał 2019
ID Logistics rozszerza współpracę z Volkswagenem
DPD Strefa Paczki w strukturach DPD Polska
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC