Konto pracodawcy


Widlak - STILL RX70 Hybrid nagrodzony za niskie zużycie energii

Wózek widłowy STILL RX 70 Hybrid zdobył międzynarodową nagrodę w kategorii czołowych wózków widłowych z przeciwwagą o udźwigu do 3,5 t. Jury konkursu doceniło jego niskie zużycie energii i innowacyjność.

International Forklift Truck of the Year Award (IFOY), czyli międzynarodowa nagroda dla wózka widłowego roku, to prestiżowe wyróżnienie przyznawane pod patronatem niemieckiego Ministerstwa Ekonomii i Technologii przez jury złożone z dziennikarzy logistycznych z całej Europy, m.in. z Rumunii, Szwecji, Austrii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Europę Środkową w tym gronie reprezentował Sebastian Śliwieński, redaktor naczelny polskiego Warehouse Monitor.

Wszystkie maszyny biorące udział w konkursie były sprawdzane zgodnie ze standardem Andersom Test. Próbie zostały poddane efektywność kosztowa i energetyczna, trwałość, bezpieczeństwo, ergonomia i design pojazdów. Na tej podstawie jury wydało werdykt. Głównym argumentem przemawiającym za wyborem RX 70 Hybrid był poziom kosztów obsługi deklasujący inne wózki spalinowe. W przeprowadzonych na potrzeby konkursu testach, przeciętne spalanie wyróżnionej maszyny było o 30% niższe niż u konkurencji. Tak wysoki poziom oszczędności wynika z zastosowania kondensatorów UltraCaps. Gromadzą i oddają one do systemu napędowego energię odzyskaną z hamowania. dodatkowe źródło zasilania pozwala zwiększyć moc silnika, dzięki czemu kierujący RX 70 Hybrid operator ma wrażenie, jak gdyby jeździł wózkiem elektrycznym.

Dodatkowo, pojazd jest seryjnie wyposażony w system inteligentnego sterowania napędem Blue-Q. Uruchomienie programu oszczędnej eksploatacji dostosowuje pracę silnika do bieżących zadań i pozwala na dalsze oszczędności energii, nie tracąc przy tym na wysokiej wydajności. Zmniejszenie spalania przyczynia się w znacznym stopniu do spadku emisji dwutlenku węgla. RX70 Hybrid jest więc jednocześnie rozwiązaniem  proekologicznym. Tym bardziej, że 95 proc. materiałów wykorzystanych w produkcji wózka pochodzi z recyklingu.

Jury zwróciło również uwagę na ergonomię i adaptowalność RX 70 Hybrid. W zależności od preferencji operatora, sterowanie masztem i regulowanie jego wysokości możliwe jest przy pomocy joysticka, konwencjonalnej dźwigni lub mini-dźwigni. Elektryczno-hydrauliczny system podnośnikowy zapewnia precyzję zarówno w wypadku pełnego obciążenia, jak i pustych wideł pozwalając na pobieranie i odkładanie ładunku z milimetrową dokładnością.
Poza prestiżową nagrodą i tytułem wózka roku 2013, międzynarodowy zespół ekspertów doceniając walory Still RX 70 Hybrid, uznał, że „wyznacza on kierunek rozwoju branży, przenosząc równowagę między ekologią i ekonomią na zupełnie nowy poziom”.

(źr. STILL)

 

Zobacz także:
kobiety w logistyce
Olga Nowak członkiem zarządu DB Port Szczecin
Polka awansowała w globalnej strukturze Grupy GEFCO
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Do czego polski przewoźnik ma najwięcej pytań?
Jak przygotować kierowcę do kontroli?
Prowadzisz magazyn – lepiej sprawdź czy masz instrukcję bhp prac transportowych
Jak obniżyć koszty operacyjne firm?
Duże zmiany na rynku transportów do 3,5
Jak liczyć prawidłowo czas pracy kierowcy?
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Cofnięty licznik plagą na polskim rynku samochodów używanych?
Czy na rynku nieruchomości logistycznych czekają nas kolejne rekordy – Prologis prognozuje rok 2019
10 lat rynku magazynowego w Polsce i 10 zmiennych, które znaczyły najwięcej
Wyzwaniem rynku lotniczego cargo są inwestycje
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
7R ruszyło z kolejną inwestycją na Śląsku
Robot zamiast kuriera - FedEx Express wprowadza nowe rozwiązanie w dostawach ze skle ...
Ladies' Winter Tea 2019
W porcie gdańskim powstanie nowoczesna przestrzeń dla startupów, edukacji młodzie ...
Rail Cargo Group wybrał Spedcont na operatora przeładunków połączenia Polska-Tur ...
Jeździsz Kolejami Mazowieckimi, skorzystaj ze zniżek na wydarzenia kulturalne!
Zmiany w zarządzie XBS Logistics
Fracht FWO Polska rozwija krakowski oddział – nowa siedziba i rekrutacja pracowni ...
DPDgroup osiagnęła ośmioprocentowy wzrost przychodów w 2018 r.
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC