Dodaj ogłoszenie o pracy


Infonet Projekt i Jantar razem dla logistyki

Korzystając ze swoich doświadczeń w tym sektorze, firmy Infonet Projekt i Jantar będą projektować i proponować rozwiązania oparte o innowacyjne rozwiązania z zakresu nowoczesnej infrastruktury IT dla sektora handlu, logistyki czy przemysłu. Kooperacja firm Infonet Projekt i Jantar ma na celu opracowanie i oferowanie „skrojonych na miarę” rozwiązań IT dedykowanych dla potrzeb Klientów z sektora logistyki. W tym celu stworzony zostanie wspólny zespół który pozwoli lepiej wykorzystywać efekty synergii wynikający z kooperacji i szybciej reagować na zmieniające się potrzeby Klientów z tych sektorów.
- Firmy w sektorze handlowym i logistycznym stawiają na innowacyjne, dostosowane do ich potrzeb rozwiązania. Połączenie znajomości specyfiki tych branż i zaproponowanie zintegrowanych rozwiązań IT pozwoli naszym klientom na osiągniecie bardzo konkretnych korzyści biznesowych i usprawnień ich procesy operacyjne - powiedział Jan Sobieszczański, Wiceprezes, Infonet Projekt.

Kooperacja będzie koncentrowała się w głównej mierze na wymianie kluczowych kompetencji, aby zapewnić klientom kompleksową obsługę w zakresie: projektowania infrastruktury IT, dostarczania rozwiązań do zarządzania środowiskiem IT w przedsiębiorstwie, tworzenia kopii bezpieczeństwa, systemów magazynowych opartych o technologię kodów kreskowych i RFID, materiałów eksploatacyjnych, systemów samoobsługowych i aplikacji mobilnych.

- Podpisanie umowy o partnerstwie jest potwierdzeniem wspólnej wizji rynkowej oraz synergii kompetencji Jantar i Infonet Projekt. Oferując skonsolidowane rozwiązania firm, które są liderami w obszarach dotychczasowej działalności, chcemy poszerzać wspólne portfolio klientów i zapewnić im kompleksową obsługę – podsumował Przemysław Targosz, wiceprezes zarządu Jantar.

(źr. Infonet Projekt)
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.