Dodaj ogłoszenie o pracy


Volvo Trucks wprowadza nowy model FM

W harmonogramie szybkiego odnawiania gamy produktów Volvo Trucks nadeszła kolej na Volvo FM, w którym jedną z najważniejszych innowacji jest przełomowy Aktywny Układ Kierowniczy Volvo. Pojazd będzie miał swoją europejską premierę 19 marca, ale już teraz można go wypatrzeć na drogach publicznych.
– Nowe Volvo FM zaoferuje kierowcom zupełnie nowy poziom właściwości jezdnych oraz nowatorskie otoczenie w kabinie. Firmy transportowe otrzymają wydajny samochód ciężarowy o większej niż dotychczas wszechstronności zastosowań – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Volvo FM będzie wyposażone w Aktywny Układ Kierowniczy Volvo, łączący w sobie konwencjonalny, hydrauliczny układ wspomagania z elektronicznie sterowanym silnikiem elektrycznym, zamontowanym na przekładni kierowniczej. Układ ten pozwoli kierowcy bez wysiłku manewrować pojazdem przy małej prędkości, zaś podczas szybkiej jazdy zapewni niezrównaną stateczność kierunkową.

Internetowy konkurs dla „paparazzi”
Oficjalną odsłonę Volvo FM zaplanowano na 19 marca br., ale Volvo Trucks już teraz stwarza opinii publicznej szansę wypatrzenia go. Od 5 marca dwa nie zamaskowane samochody ciężarowe wyruszą w daleką, dwutygodniową podróż po Europie. „Paparazzi” o najbystrzejszym oku, którzy sfotografują pojazd na trasie tej podróży, zostaną nagrodzeni przez producenta pojazdów.
– Chcemy, by ludzie wysyłali nam pierwsze zdjęcia nowego samochodu ciężarowego. Fotografie zostaną opublikowane na specjalnie utworzonej stronie internetowej, a zwycięzcy rywalizacji zostaną zaproszeni do Goeteborga na wyłączną jazdę próbną nowym modelem – informuje Jeff Bird, dyrektor ds. testów dziennikarskich w Volvo Trucks i lider projektu ds. konkursu.
Każdy z dwóch pojazdów przemierza Europę inną trasą. Każdy jest udekorowany charakterystycznymi elementami ozdobnymi, wyróżniającymi go na tle panującego wokół ruchu drogowego.
Aby wziąć udział w konkursie lub obejrzeć pierwsze zdjęcia nowego samochodu ciężarowego Volvo FM, odwiedź stronę www.volvotrucks.com/paparazzi
(źr. Volvo Trucks)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.