Dodaj ogłoszenie o pracy


STILL + Mateco - czyli podnośnik i wózek widłowy w pakiecie

Firmy STILL GmbH i Mateco AG, podpisały strategiczną umowę o współpracy. Od teraz będą wzajemnie uzupełniać swój asortyment o produkty kontrahenta.
Porozumienie koncernów spowoduje, że w czterech oddziałach STILL w Polsce wynająć będzie można, oprócz wózków widłowych, sprzęt do pracy na wysokościach: podnośniki koszowe, nożycowe, teleskopowe i przegubowe. Firma Mateco podesty ruchome sp. z o.o, która posiada w Polsce pięć oddziałów, poszerzy z kolei swój asortyment o 60 różnych typów wózków widłowych oraz dodatkowy osprzęt. Liderzy zyskają dzięki temu nowe lokalizacje na eksponowanie towaru pod wynajem, a klienci, łatwiejszy do nich dostęp. Ustalenia obu firm dotyczą Niemiec, Luksemburga oraz Polski.
-Nawiązanie współpracy z firmą Mateco to ważny krok w kierunku kompleksowej obsługi klienta, ponieważ w wielu gałęziach przemysłu wózki widłowe, wyposażenie magazynów i podnośniki często stanowią elementy jednego systemu — w taki sposób Bert-Jan Knoef, przewodniczący zarządu STILL GmbH, wytłumaczył jedną z najistotniejszych korzyści płynących ze współpracy. Na symbiozie obu firm zyskać mogą wszystkie branże, szczególnie takie, których działania mają charakter tymczasowy. Przykładem mogą być media, ekipy filmowe, organizatorzy eventów, zakłady przemysłowe czy firmy budujące turbiny wiatrowe. - Obserwujemy wyraźny wzrost w segmencie wynajmu wyposażenia i cieszymy się, że w przyszłości będziemy mogli skorzystać z imponującego portfolio produktów oferowanych przez STILL. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze skuteczniej dostosowywać swoją ofertę do potrzeb klientów— wyjaśnił Armin Rappen, przewodniczący zarządu Mateco AG.
(źr. STILL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.