Dodaj ogłoszenie o pracy


System MMS. umożliwia pełną kontrolę magazynu

Zarządzanie przepływem materiałów w magazynach można połączyć z nadzorem i analizą wszystkich procesów składowania towarów oraz transportu wewnętrznego w jeden system - MMS. Rozwiązanie MMS. to szereg dedykowanych komponentów i urządzeń  firmy STILL do zarządzania magazynem.


System jest oparty na szeregu integralnych rozwiązań software i hardware, których funkcjonalności pozwalają na pełną kontrolę nad logistyką firmy i jej optymalizację. Dzięki narzędziom ewidencji zapewnia dostęp do informacji na temat bieżącego stanu magazynowego wraz z pełną dokumentacją wszystkich towarów. Dokładna lokalizacja maszyn, pracowników i jednostek ładunkowych pozwala na przejrzystość operacji logistycznych. Z kolei szczegółowa analiza procesów optymalizuje pracę, skraca procedury, eliminuje błędy i zwiększa wydajność. W oparciu o zgromadzone dane i statystyki system automatycznie planuje efektywne strategie magazynowania. Kolejną funkcjonalnością jest zarządzanie zleceniami transportowymi. Za pomocą interfejsu możliwe jest przydzielanie zadań konkretnym wózkom widłowym lub operatorom oraz zaprogramowanie strategii dysponowania według ustalonych kryteriów.

 

System współpracuje także z automatycznymi wózkami widłowymi, zdalnie sterując trasami przejazdów, nadzorując i stale usprawniając ich pracę. Samouczący się program sam optymalizuje ścieżki w zależności od wprowadzonych ustawień: względem czasu przejazdu lub pokonywanych dystansów.


W szerokim pojęciu systemu MMS. firmy STILL mieści się także szereg kompatybilnych rozwiązań hardware. Narzędzia, takie jak skanery i drukarki kodów kreskowych, czytniki RFID, zestawy do komisjonowania głosowego w technologii Pick-by-Voice czy terminale montowane wewnątrz kabiny operatora w wózkach widłowych, zostały zaprojektowane tak, aby w pełni wykorzystywać możliwości systemu.


(źr. STILL)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.