Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy magazyn Netto w Gliwicach rozpoczyna pracę

10 maja rozpoczęło się tzw. towarowanie produktów w nowym magazynie Netto w Gliwicach, który duńska sieć sklepów przejęła od Tesco. Początek obsługi przez magazyn byłych sklepów Tesco, które przeszły transformację w sklepy Netto w formacie 3.0, planowany jest na 24 maja.

Magazyn w Gliwicach o powierzchni 56 tys. m kw. został uruchomiony na potrzeby Tesco w lipcu 2011 r. Obsługuje obecnie 120 sklepów Tesco na południu Polski, ale jego potencjał pozwala na zaspokojenie potrzeb nawet 350 lokalizacji.

– Przejęcie Tesco to także duże wyzwanie logistyczne i początek nowego rozdziału w historii logistyki naszej firmy – mówi Przemysław Podsiadły, Head of Supply Chain & Logistics Netto. – Nasza sieć logistyczna liczy obecnie 5 magazynów, w tym dwa przejęte od Tesco. Wszystkie mają dostęp do nowoczesnej infrastruktury transportowej i są zlokalizowane w optymalnej odległości od obsługiwanych sklepów, zapewniając codzienne dostawy świeżych produktów.
Wraz z magazynem Netto nabyło także od Tesco osiem samochodów i 378 naczep, które są przystosowane do transportu towarów chłodzonych. To pierwsza własna flota Netto, które dotąd korzystało z zewnętrznej bazy transportowej współpracujących z siecią przewoźników.
Praca magazynu na potrzeby Netto ruszyła już 5 maja. Rozpoczęty dziś proces towarowania ma potrwać około dwóch tygodni. Według planu w pierwszej fazie w magazynie pracować będzie około 320 osób, obsługując zarówno obecne sklepy Tesco, jak i te po transformacji w Netto 3.0. W magazynie składowane będą produkty z różnych grup asortymentowych w odpowiednich dla nich strefach temperaturowych: ambient, chilled, F&V i meat.

Magazyn w Gliwicach nie jest jedynym tego typu obiektem przejętym od Tesco. Drugi to magazyn w Teresinie, który na razie wciąż obsługuje tylko sklepy Tesco. Początek towarowania przez Netto w tej lokalizacji planowany jest na połowę roku. Oba obiekty dopełniają siatkę logistyczną Netto (tworzoną dotąd przez centra logistyczne w Motańcu koło Stargardu, Domasławiu koło Wrocławia oraz Kopytkowie koło Starogardu Gdańskiego) i pozwolą obniżyć koszty logistyki.

(źr. Netto)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.