Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel i Air France KLM Martinair Cargo uruchomili pierwszą neutralną węglowo towarową trasę lotniczą

Kuehne+Nagel i Air France KLM Martinair Cargo uruchomili pierwszą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla trasę lotniczą między Ameryką Północną i Europą. Stanowi to kolejny krok w kierunku komercyjnego wykorzystania paliw alternatywnych i zaangażowania firm w zrównoważoną przyszłość lotnictwa.

Transport lotniczy Kuehne+Nagel, realizowany za pośrednictwem regularnych lotów AFKLM z Los Angeles do Amsterdamu, będzie w pełni zasilana przez zrównoważone paliwo lotnicze (SAF). Ta pierwsza neutralna węglowo trasa lotnicza podkreśla zaangażowanie firm w realizacje założeń własnych programów zrównoważonego rozwoju: Net Zero Carbon firmy Kuehne+Nagel i SAF AFKLM Cargo.

- Pierwsza bezemisyjna trasa lotnicza określa początek naszej drogi w kierunku neutralnego pod względem emisji CO2 transportu lotniczego i jest kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia całkowitej neutralności węglowej Kuehne+Nagel do 2030 r. Jesteśmy gotowi, aby przejąć przewodnictwo, a tym samym odpowiedzialność za kolejną generację transportu lotniczego i zachęcać naszych klientów i kolegów z branży, aby dołączyli do nas we wprowadzaniu zrównoważonych rozwiązań -
skomentował odpowiedzialny za logistykę lotniczą Yngve Ruud, członek zarządu Kuehne+Nagel.

Właściwości chemiczne i fizyczne zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF) są niemal identyczne z właściwościami konwencjonalnego paliwa do silników odrzutowych. Sprawia to, że SAF jest najskuteczniejszym środkiem, jaki może wdrożyć przemysł, aby znacznie zmniejszyć pozostawiany ślad węglowy. Emisje CO2 powstające podczas produkcji, przetwarzania i transportu SAF zostaną zrekompensowane przez Kuehne+Nagel poprzez inwestycje w projekty przyrodnicze, posiadające aktualnie najwyższy dostępny certyfikat jakości: „Verified Carbon Standard (VCS)” i / lub „Gold Standard (GS)”, aby zapewnić, że ta trasa jest w pełni neutralna węglowo.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.