Dodaj ogłoszenie o pracy


Erka Internationale Spedition partnerem Rhenus Logistics

Rhenus Logistics w Polsce oraz Erka Internationale Spedition rozpoczęli współpracę w zakresie międzynarodowych usług transportowych w regionie Stuttgartu, dzięki czemu poszerzyli swoją europejską sieć transportowo - spedycyjną.

Erka Internationale Spedition ze Stuttgartu jest firmą świadczącą usługi transportowe na południu Niemiec, pozostając kluczowym dostawcą usług w tym regionie. Z kolei Rhenus posiada w Polsce dobrze rozwiniętą krajową sieć dystrybucyjną i świadczy usługi międzynarodowego i krajowego transportu drogowego (drobnica, LTL, FTL). Chcąc dalej się rozwijać, Rhenus Logistics zadecydował o wzmocnieniu usług transportu międzynarodowego w imporcie i eksporcie w rejonie Stuttgartu, nawiązując współpracę z solidnym oraz zaufanym partnerem biznesowym.

Polska jest trzecim rynkiem Grupy Rhenus (po Wielkiej Brytanii oraz Holandii), który zdecydował się na współpracę z firmą Erka. – Współpraca ta pozwoli na oferowanie obecnym oraz przyszłym klientom obu firm usług transportu drobnicowego w dwóch kierunkach. Czas tranzytu, w zależności od miejsca wysyłki i dostawy, waha się od 48 do 72 godzin - mówi Artur Tomaszewski, dyrektor międzynarodowej spedycji drobnicowej Rhenus Logistics S.A. Polska.

Erka Spedition GmbH jest rodzinną firmą transportowo-logistyczną założoną w Stuttgarcie w roku 1977. Zatrudnia 170 wykwalifikowanych pracowników i posiada ponad 40-letnie doświadczenie. ERKA jest jednym z rynkowych liderów transportu drobnicowego na terenie południowych Niemiec.

(źr. Rhenus Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.