Dodaj ogłoszenie o pracy


DTW Logistics rozwija linie drobnicowe – więcej połączeń do Włoch oraz innych krajów europejskich

DTW Logistics, zwiększył liczbę połączeń w swojej linii drobnicowej na trasie Polska – Włochy. Firma zapowiada też rozwój regularnych transportów drobnicowych do kilku innych krajów Europy Zachodniej.


Ten polski operator już od kilku lat sukcesywnie rozwija przewozy ładunków w ramach własnych linii drobnicowych. Oferuje obecnie połączenia zarówno na kierunkach zachodnioeuropejskich, jak i wschodnioeuropejskich, na których realizuje regularne transporty ładunków drobnicowych do/z Włoch, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Rosji.
Od stycznia tego roku, DTW Logistics znacznie zwiększył liczbę transportów na trasie Polska – Włochy, uruchamiając codzienne wyjazdy w imporcie z Włoch oraz minimum trzy wyjazdy tygodniowo w eksporcie z Polski. Obsługa ładunków drobnicowych DTW Logistics w Polsce odbywa się w magazynach operatora znajdujących się w Będzinie oraz Kopytowie k. Błonia. Tak dogodne położenie dwóch centrów przeładunkowych, znajdujących się zarówno na południu jak i w centrum kraju, pozwala na optymalizację czasu oraz kosztów transportu. We Włoszech linie drobnicowe obsługiwane są z kolei przez magazyny zlokalizowane na północy kraju w Mediolanie, Turynie i Vizenzy.

Wszystkie transporty pomiędzy Polską i Włochami, DTW Logistics realizuje wyłącznie z wykorzystaniem własnych ciągników oraz naczep, co zapewnia wysoką jakość tej usługi i bezpieczeństwo na całej trasie przewozu. DTW Logistics przykłada bowiem szczególną uwagę do odpowiedniego zabezpieczenia przesyłek na czas transportu. Używane podczas transportu drobnicowego naczepy typu MEGA gwarantują elastyczność podczas współpracy z klientami wielu branż, m.in. fashion, automotive, przemysłowej, budowlanej czy weterynaryjnej.
- Rozwój połączeń na trasie Polska – Włochy i zapewnienie wysokiej jakości ich obsługi możliwy był dzięki własnemu taborowi, a także współpracy z lokalnymi partnerami, posiadającymi doświadczenie na tym rynku i odpowiednie zaplecze magazynowe. Dzięki temu możemy spełnić wysokie wymagania klientów z różnych branż, którym oferujemy szerokie portfolio usług w zakresie transportu i magazynowania ładunków drobnicowych a także całopojazdowych – mów Tomasz Sujkowski, dyrektor operacyjny DTW Logistics.

DTW Logistics zapowiada kolejne inwestycje i sukcesywny rozwój linii drobnicowych. Jeszcze w tym roku operator planuje zwiększenie częstotliwości połączeń na kierunkach Wielka Brytania i Irlandia, a także uruchomienie regularnych transportów drobnicowych do Szwajcarii, Niemiec oraz Danii.
(źr. DTW Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.