Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy WMS w magazynach ID Logistics

Grupa ID Logistics wdraża nowy system do zarządzania procesami magazynowymi typu WMS. Jego producentem jest amerykańska firma Manhattan Associates, dostawca specjalistycznych rozwiązań informatycznych do zarządzania łańcuchami dostaw. Na początku, system będzie wykorzystywany głównie do zarządzania magazynami z farmaceutykami.


Wdrożenie nowego systemu pozwoli na rozszerzenie zakresu działalności o nowe usługi. Grupa ID Logistics, wybierając WMS Manhattan do zarządzania procesami magazynowymi, kierowała się kilkoma istotnymi kryteriami. Przede wszystkim zdolnością systemu do zarządzania najbardziej złożonymi łańcuchami dostaw, udokumentowaną innowacyjnością oraz możliwościami rozbudowy o nowe funkcjonalności i moduły. Technologia WMS Manhattan pozwala na wdrożenie go w ramach scentralizowanej infrastruktury, obejmującej wiele krajów i lokalizacji oraz zapewnia obsługę przez całą dobę 7 dni w tygodniu.
- Nasze firmy, ID Logistics i Manhattan Associates, kierują się podobnymi wartościami, w tym zobowiązaniem do ciągłej innowacji oraz dążeniem do doskonałości usług. Zarówno ID Logistics, jak i jego klienci, mogą być pewni, że zespół Manhattan Associates oraz oferowane przez niego, wciąż ewoluujące, rozwiązania zapewnią nowe możliwości, które pomogą zbudować lojalność klientów wobec marki oraz zwiększyć przychody i wysokość marży operacyjnej - powiedział Rémy Malchirand, dyrektor zarządzający Manhattan Associates France.

-To bardzo dobra wiadomość, iż WMS Manhattan dołącza do portfolio WMS-ów obsługujących centra logistyczne, zarządzane przez ID Logistics. Teraz, dzięki temu, że oprócz Infologa, LMxt czy Reflex, mamy możliwość wykorzystania systemu Manhattan, będziemy mogli jeszcze lepiej przygotować się do realizacji coraz bardziej złożonych wymagań klientów - powiedział Marcin Czerwiński, dyrektor IT w ID Logistics Polska.

(źr. ID Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.