Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa Raben na przekór Brexitowi – uruchamia kolejne linie drobnicowe do UK

Grupa Raben od prawie dziesięciu lat świadczy usługę codziennego serwisu drobnicowego między Polską a Wielką Brytanią, a od  pięciu lat miedzy Niemcami a Wielką Brytanią. Od lipca 2016 roku firma uruchomiła kolejne bezpośrednie linie - do Bristolu i Manchesteru.


Oprócz codziennych połączeń do Dartford (Londyn) i Birmingham udostępniono w tygodniu dwa dodatkowe do Manchesteru i jedno dodatkowe do Bristolu. Dzięki temu Raben zapewnia bezpośredni dojazd aż do czterech głównych ośrodków dostawy, brak przeładunków i  dojazd jak najbliżej miejsca rozładunku. Za sprawą dobrej infrastruktury przesyłki codziennie docierają w krótkim terminie do 48 godzin z Niemiec i w ciągu 48-72 godzin z Polski, do odbiorców w Wielkiej Brytanii lub od eksporterów w Wielkiej Brytanii do odbiorców działających w Polsce i w Niemczech.
 -Pomimo niepewnej sytuacji związanej z niekorzystnym wynikiem referendum na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, wierzymy, że oferując tak elastyczne rozwiązanie maksymalnie wspieramy naszych Klientów we współpracy z ich kontrahentami. W zależności od dalszego scenariusza rozmów Wielkiej Brytanii z UE i przyjętego wariantu współpracy, dostosujemy usługę do nowo obowiązujących przepisów. W grę może wchodzić obrót celny czy spowolniony ruch pasażerski na granicy z Wielką Brytanią. Mówi się również o tym, że Wielka Brytania może nie skorzystać z art. 50 traktatu i nie złożyć wniosku o wystąpienie z Unii Europejskiej.  Władze zdają sobie z pewnością sprawę z następstw ekonomicznych takiej decyzji. W takich samych czy nowych warunkach ekonomicznych Grupa Raben wraz z brytyjskim partnerem spedycyjnym zaoferuje swoim Klientom najbardziej elastyczne rozwiązanie, aby zapewnić usługę w oparciu o najkrótszy czas przejazdu i optymalne koszty – komentuje Sylwia Maciejewska, dyrektor ds. sieci partnerskiej w Grupie Raben.

Wielka Brytania to światowy gracz w handlu. Według danych WTO za 2013 rok Zjednoczone Królestwo było 8. globalnym eksporterem z udziałem 2,9 proc. i 6. importerem z udziałem 3,5 procent. Według Office for National Statistics (ONS) w 2013 roku łączną wartość brytyjskich obrotów handlowych ze światem obliczono na ok. 717 mld funtów.

(źr. Grupa Raben)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.