Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy oddział STILL-a na Śląsku

Powstała trzecia placówka firmy STILL - producenta wózków widłowych, w Polsce. Nowy oddział rozpoczął działalność z początkiem października w Będzinie koło Katowic. Oznacza to również inwestycje w dalszy rozwój sieci handlowej i serwisowej na terenie kraju.


Nowopowstały oddział Katowice STILL Polska pełnić będzie funkcję głównego ośrodka serwisowego na południu Polski i wspomoże tym samym działanie dwóch pozostałych punktów w Warszawie i w Poznaniu. Zlokalizowana w Będzinie filia przejęła dotychczasowe obowiązki firmy Moderator, która do tej pory świadczyła usługi serwisowe na terenie Śląska. Nowy oddział udostępnia także możliwość wynajmu wózków widłowych i zapewnia kompletną ofertę maszyn z logo STILL. Dzięki temu klienci firmy z południowej Polski mają łatwiejszy dostęp do floty, skraca się także ich czas oczekiwania. Poza personelem kierowniczym i biurowym  zatrudnienie w nowym obiekcie znajdą głównie technicy serwisowi. Rozbudowa sieci oddziałów STILL jest kolejnym etapem rozwoju firmy, która pragnie jeszcze szybciej i efektywniej odpowiadać na potrzeby klientów i partnerów biznesowych.


- Śląsk jest dla nas strategicznym obszarem ze względu na wysoki potencjał gospodarczy i komunikacyjny - mówi Borys Wochna, prezes firmy STILL Polska – Inwestycja w nowy oddział umożliwia nam skuteczniejsze dotarcie do klientów z całej Polski. Jest to pierwszy krok do dalszego rozwoju sieci handlowej i serwisowej.


Firma STILL jest dostawcą inteligentnego sterowania logistyki wewnętrznej, a w swojej ofercie posiada szeroką gamę wózków widłowych, podnośników paletowych, rozwiązań softwarowych i finansowych. Na polskim rynku jest obecna od 16 lat. Przedsiębiorstwo w samej tylko Europie zatrudnia 6000 pracowników.

(źr. STILL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.