Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy kierunek studiów podyplomowych na WSL - „Specjalista Służb Pracowniczych”

Program studiów stworzony został z myślą o osobach zajmujących się w małych i średnich zakładach pracy sprawami zatrudnienia, kadrowymi, płacowymi, świadczeniami z ubezpieczenia społecznego, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, sprawami płacowymi, a także niektórymi zagadnieniami bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest rzeczą oczywistą, że w małych firmach bardzo często ta sama osoba ma w zakresie czynności kilka tego typu zagadnień. W ciągle zmieniających się przepisach prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz świadczeń socjalnych koniecznym staje się szczególny rodzaj przygotowania zawodowego szeroko rozumianych służb pracowniczych, co umożliwi prowadzenie i załatwianie spraw pracowniczych zgodnie z prawem, a tym samym uchroni pracodawcę przed ingerencją zewnętrznych organów nadzoru i kontroli.

Tworząc program zajęć organizator studiów kierował się przekrojem tematycznym skarg wpływających do Okręgowego Inspektoratu Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu w latach 2011 -2013 oraz skalą i rodzajem uchybień i wykroczeń przeciwko prawom pracowniczym stwierdzonych przez inspektorów pracy podczas kontroli pracodawców.  Na pierwszych miejscach od lat utrzymują się sprawy związane z rozwiązaniem stosunku pracy, wynagrodzeniem za pracę oraz czasem pracy
i godzinami nadliczbowymi. Brano również pod uwagę rodzaje naruszeń i błędów stwierdzanych podczas kontroli prowadzonych przez organa ZUS. Te właśnie zagadnienia są szczególnie eksponowane w programie studiów, ponadto przewidziano również tematykę bardzo mało znaną w praktyce, a dotyczącą pracy tymczasowej, jak i telepracy z uwagi na rozpowszechniające się obecnie te formy zatrudnienia. W programie studiów uwzględniono także przepisy prawa unijnego
i wynikające z niego obowiązki i prawa pracowników i pracodawców.

W programie położono nacisk na łączenie teorii z praktyką ponieważ od specjalistów służb pracowniczych wymaga się prawidłowej interpretacji przepisów i podejmowania właściwych decyzji w każdym przypadku, z uwzględnieniem różnych okoliczności i często bardzo indywidualnego, a także złożonego charakteru sprawy pracowniczej. Dobrze orientujące się w zagadnieniach prawnych służby pracownicze to większa gwarancja dla pracodawcy podejmowania decyzji zgodnych z prawem, a co za tym idzie większy spokój i pewność siebie przy ewentualnych kontrolach i inspekcjach zewnętrznych.

Więcej informacji:
http://www.wsl.com.pl/podyplomowe-specjalista-sluzb-pracowniczych oraz pod numerem telefonu 61 850 47 60, kom. 500 149 560.

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.