Dodaj ogłoszenie o pracy


Europejskie centrum logistyczne chińskiego Huawei w pobliżu Budapesztu

Jeden z największych potentatów technologii informacyjnych i komunikacyjnych chiński Huawei ukończył modernizację centrum logistycznego w Biatorbagy, niedaleko Budapesztu. Jak ważna to inwestycja dla Węgier świadczy udział premiera Wiktora Orbana, który wspólnie z Xiao Qian, chińskim ambasadorem w tym kraju w jego otwarciu.

Centrum logistyczne to przede wszystkim magazyn o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych. Według planów Huawei, pozwoli ono na obsłużenie importu i eksportu o wolumenie 1,5 mld USD. Kubatura tego obiektu dla operacji logistycznych, to 500 tys. metrów sześciennych. Obiekt jest przeznaczony do obsługi transportu i magazynowania produktów przeznaczonych na rynki europejskie, Afryki Północnej, Rosji i Bliskiego Wschodu.

- Jedynymi krajami, które mają szansę stać się zwycięzcami w świecie po recesji są te, które są otwarte na Chiny i tam gdzie obecne są chińskie firmy - powiedział premier Orban podczas ceremonii otwarcia obiektu.
Jak dodał ambasador Xiao Qian - Huawei pozytywnie przyczynia się do zwiększania lokalnego zatrudnienia i rozwoju gospodarczego w ciągu ostatnich dziewięciu lat i jest dobrym przykładem wzajemnie korzystnej współpracy.
W ten sposób Węgry stały się drugim co do wielkości hubem sieciowym w globalnym łańcuchu dostaw Huawei. Pierwsze centrum logistyczne, zaopatrujące rynki europejskie Huawei uruchomiło na Węgrzech w 2009 roku .
źródło: HGSK relay

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.