Dodaj ogłoszenie o pracy


Japoński Tokai Rubber Industries otwiera drugą fabrykę w Polsce

Spółka TRI Poland, która jest częścią japońskiego Tokai Rubber Industries otworzyła fabrykę części samochodowych w Podstrefie Zagórz, która wchodzi w skład SSE Euro-Park Mielec. To już drugie centrum produkcyjne tego inwestora w Polsce. Docelowo w fabryce zatrudnienie znajdzie co najmniej 80 osób.

Nowootwarta fabryka TRI Poland produkować będzie gumowe i gumowo-metalowe części antywibracyjne oraz uretanowe elementy dźwiękochłonne dla przemysłu motoryzacyjnego. Dotychczas TRI Poland miała jeden zakład produkcyjny, działający od 2000 roku w Wolbromiu, w woj. małopolskim. Utworzenie fabryki w Zagórzu, której wartość szacowana jest na 36 mln złotych, to kolejny krok w ekspansji firmy na rynek europejski.

TRI Poland jest częścią japońskiego Tokai Rubber Industries – globalnego producenta części samochodowych, który zatrudnia łącznie ponad 10 000 pracowników. Poza dwoma fabrykami w Polsce, konsorcjum posiada blisko 20 centrów produkcji na całym świecie: Chinach, Tajlandii, Korei Południowej, Indiach, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, a także w macierzystej Japonii. 

Przypomnijmy, że w Polsce działa 85 firm produkcyjnych z japońskim kapitałem.

źródło: AIiIZ

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.