Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowy gracz na rynku TSL - Ligentia Vector Polska

 

Spółka Ligentia Vector Polska /LVP/, specjalizująca się w logistyce i obsłudze sektora detalicznego  powstała poprzez joint venture z uznanym, międzynarodowym operatorem logistycznym Ligentia, wywodzącym się z Wielkiej Brytanii, specjalizującym się w kompleksowym zarządzaniu łańcuchem dostaw światowych producentów dla rynku detalicznego, dystrybutorów i sieci handlowych.

 

Oferta polskiej spółki LVP to przede wszystkim kompleksowe usługi logistyczne, wspierane nowoczesnymi systemami IT. Zespół Ligentii posiada unikalne doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw dla sektora odzieżowego. Ligentia wyróżnia się rozległą siecią partnerów w Europie, Azji i Australii, jak również unikalnym know - how, dzięki któremu spółka może sprawnie i skutecznie sprostać wszystkim oczekiwaniom swoich Klientów.

 

Kontrahenci LVP, tak jak wszystkie firmy obsługiwane przez inne oddziały Ligentii na świecie, używają autorskiej platformy wymiany danych Ligentix. Ligentix daje dostęp wszystkim uczestnikom łańcucha dostaw do danych w czasie rzeczywistym. Podgląd procesu dostawy towarów, zarządzania zamówieniami oraz zapasami wraz z danymi sprzedażowymi i magazynowymi służą budowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa w procesie logistycznym.

 

Spółką Ligentia Vector Polska z siedzibą w Gdyni zarządzają Marcin Gruchała i Robert Marshall.

- Wprowadziliśmy na polski rynek kompetencje Ligentii, by udostępnić polskiemu sektorowi detalicznemu ofertę stworzoną specjalnie z myślą o tym obszarze gospodarki. Każdy biznes ma własne potrzeby dystrybucyjne, a sektor detaliczny jest szczególnie wymagający. Ligentia posiada doświadczenie w obsłudze dużych koncernów detalicznych, zwłaszcza odzieżowych oraz ogromną wiedzę o procesach logistycznych i praktykę w optymalizacji ich kosztów. – mówi Robert Marshall, managing director brytyjskiego operatora logistycznego Ligentia.

 

Nasza filozofia biznesu to nie tylko perfekcyjna jakość usługi, ale wartość dodana dla Klienta w postaci wysokiej jakości pracy i ogromnego wachlarza międzynarodowych kompetencji, po które w każdej chwili możemy sięgnąć – dodaje Marcin Gruchała, prezes Ligentia Vector Polska.

LVP obsługuje m.in. czołowego dystrybutora odzieży firmę LPP S.A. oraz największą sieć handlu detalicznego „Biedronkę”. Spółka specjalizuje się w kompleksowych projektach logistycznych z wykorzystaniem spedycji morskiej, lotniczej i drogowej.
Więcej informacji o firmie Ligentia Vector Polska znajduje się na stronie: www.ligentia.pl.

 

(źr. Ligentia/red.bt)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.